Niesamowite odkrycie w Krasnymstawie. W pawlaczu były... granaty! Saperzy w akcji

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Niesamowite odkrycie w Krasnymstawie. W pawlaczu były... granaty! Saperzy w akcji / Zdjęcie ilustracyjne

Niesamowite odkrycie w Krasnymstawie. Babcia znalazła w pawlaczu... granaty! Saperzy w akcji

2021-05-16 12:03

71–letnia mieszkanka Krasnegostawu (Lubelskie) podczas porządkowania mieszkania znalazła w pawlaczu dwa granaty ręczne i amunicję nieznanego pochodzenia. - Policjanci ustalają, jak się tam znalazły i wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy - czytamy w serwisie Polskiej Agencji Prasowej.

Niesamowite odkrycie w Krasnymstawie. W pawlaczu były... granaty! Saperzy w akcji

Polska Agencja Prasowa podaje, że policję o znalezisku zawiadomiła sama 71-latka, która odkryła je podczas porządkowania swojego mieszkania. - Jak się okazało w pawlaczu pod sufitem znajdowały się dwa granaty ręczne z odkręconymi zapalnikami, jeden magazynek do broni krótkiej oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego typu - poinformowała w niedzielę (16.05.2021) młodszy aspirant Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Na miejsce wezwano policyjnych saperów, którzy zabezpieczyli znalezisko.

Czytaj też: Lubelskie: Skandaliczne zachowanie grabarza, odkryli to w trakcie pogrzebu. Rodzina przeżyła traumę!

- Granaty zostały następnie zdetonowane w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu na poligonie wojskowym - poinformowała PAP mł. asp. Babicz. - Mundurowi wyjaśnią teraz szczegółowe okoliczności ujawnienia i pochodzenia znaleziska - podkreśliła policjantka.

Policja przypomina, że w przypadku ujawnienia broni lub amunicji należy to natychmiast zgłosić policji, w przeciwnym razie narażamy się na odpowiedzialność karną. - Przedmioty takie mogą również stanowić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Zgodnie z prawem, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - czytamy w serwisie PAP.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy zdarzyło ci się znaleźć niewybuch?

Lublin i okolice na sygnale:

Znaleziono niewybuch przy SP nr 5 w Lesznie