Koronawirus. Lubelskie: Kim są chorzy? 43 przypadki w kilku powiatach [KALENDARIUM]

2020-03-23 13:57
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, także w woj. lubelskim. To 43 przypadki w kilku powiatach. Kim są chorzy? Zobaczcie raport o koronawirusie SARS-CoV-2 w Lubelskiem. Opisujemy dzień po dniu wszystkie przypadki zachorowań na Lubelszczyźnie. Ile osób ma COVID-19?

Koronawirus. Lubelskie: Kim są chorzy? 43 przypadki w kilku powiatach. Oto kalendarium ostatnich dni, w czasie których na Lubelszczyźnie codziennie pojawiają się nowe przypadki koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19.

10 marca: Pierwszy pacjent to mężczyzna po pięćdziesiątce, mieszkaniec Niedrzwicy Dużej. Początkowo trafił do szpitala w Bełżycach, teraz jest w Lublinie. Data potwierdzenia: 10 marca.

11 marca: Drugi przypadek koronawirusa w woj. lubelskim to kobieta po pięćdziesiątce z Janowa Lubelskiego. Z tamtejszego szpitala trafiła do Lublina. Niedawno odwiedził ją syn, przyjechał z Wielkiej Brytanii. Data potwierdzenia: 11 marca.

12 marca: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim (pacjenci nr 3-6) to najbliżsi „pacjenta zero” z Niedrzwicy Dużej. Cała czwórka trafiła do szpitali w Lublinie. Data potwierdzenia: 12 marca.

13 marca: Siódmy pacjent z woj. lubelskiego to osoba, która miała kontakt z pacjentką z Janowa Lubelskiego. Trafiła do szpitala w Lublinie. Data potwierdzenia: 13 marca.

14 marca: W sobotę potwierdzono w sumie osiem przypadków koronawirusa w woj. lubelskim (pacjenci nr 8-15). Data potwierdzenia: 14 marca:

 • starsza osoba z powiatu janowskiego
 • dwie osoby w średnim wieku z powiatu janowskiego
 • pięć młodych osób z powiatu lubelskiego

W sobotę zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu janowskiego, zarażony koronawirusem. To pierwsza na Lubelszczyźnie, a trzecia w kraju, ofiara śmiertelna SARS-CoV-2 i COVID-19.

15 marca: W niedzielę potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa (16 i 17) na Lubelszczyźnie.

Pierwszy z nich (16) to osoba w wieku 25-35 lat z powiatu tomaszowskiego. Niedawno wróciła z kraju zagrożonego z wysoką transmisją koronawirusa. Druga osoba (17) to osoba w wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Data potwierdzenia: 15 marca.

16 marca: W poniedziałkowy wieczór potwierdzono 18. przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 w woj. lubelskim. Chory to osoba w wieku 20-30 lat z powiatu lubelskiego. Data potwierdzenia: 16 marca.

17 marca: W woj. lubelskim potwierdzono trzy kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa (pacjenci 19-21). To:

 • osoba w przedziale wieku 60-70 lat z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
 • osoba w przedziale wieku 40-50 lat z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
 • osoba małoletnia z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Przed godz. 14.00 potwierdzono czwarty przypadek tego dnia (22 pacjent w regionie). To małoletni z pow. lubelskiego. Osoba miała kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Pacjenci są w stanie dobrym.

18 marca: W środę, 18 marca w woj. lubelskim nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa. Stan na ten dzień to 22 osoby chore w tym jedna zmarła.

19 marca: W czwartek rano potwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 u trzech kolejnych pacjentów (nr 23-25) w woj. lubelskim. Kim są chorzy?

 • osoba w sile wieku z powiatu chełmskiego,
 • osoba w średnim wieku z powiatu lubelskiego,
 • osoba w sile wieku z powiatu kozienickiego.

20 marca: W piątek 20 marca testy potwierdziły koronawirusa u trzech kolejnych osób na Lubelszczyźnie (pacjenci nr 26, 27 i 28). Kim są?

To – jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki – jedna osoba w wieku 31-65 lat oraz dwie osoby powyżej 65. roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry. Data potwierdzenia: 20 marca.

Koronawirus. Posłuchaj, co oznacza stan zagrożenia epidemicznego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

21 marca: W weekend nastąpił znaczny wzrost liczby osób z COVID-19 na Lubelszczyźnie. W sobotę wykryto trzy nowe przypadki (pacjenci nr 29, 30, 31). To:

 • kobieta w przedziale wieku 0-20, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry;
 • mężczyzna w przedziale wieku 20-40, z powiatu kraśnickiego, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjenta jest dobry;
 • kobieta w przedziale wieku 20-40, z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry.

22 marca: W niedzielę wykryto koronawirusa u ośmiu osób w Lubelskiem! To pacjenci nr 32-39:

 • mężczyzna w przedziale wieku 0-20 lat, z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • kobieta w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjentki jest średni;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym;
 • kobieta w wieku powyżej 61 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

23 marca: W poniedziałek tylko do godz. 13.00 potwierdzono cztery kolejne przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. To pacjenci nr 40-43. Kim są nowe osoby z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie? To:

 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który przyjechał z kraju o dużej transmisji wirusa;
 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność przypadkiem potwierdzonym;
 • dwie kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

24 marca: Czy w piątek, 20 marca pojawią się kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w woj. lubelskim? Jeśli tak będzie, to informacje na ten temat znajdziecie w tym artykule i na naszych stronach poświęconych koronawirusowi.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce: Skokowy wzrost zakażonych. Chaos w szpitalach. Kluczowe będzie 10 kolejnych dni [RELACJA NA ŻYWO]

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE