Koronawirus: CZTERY NOWE przypadki w woj. lubelskim! Sześć osób chorych. To już EPIDEMIA?

2020-03-12 16:43
Koronawirus w Polsce. Przybywa zarażonych
Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Koronawirus w Polsce. Przybywa zarażonych

Lubelskie. Koronawirus: Są cztery nowe przypadki w woj. lubelskim. Te informacje potwierdziło w czwartek rano ministerstwo zdrowia. Na Lubelszczyźnie oznacza to już sześć osób, które zachorowały na COVID-19. W skali kraju też widać ogromny wzrost liczby zarażonych. To już epidemia?

Lubelskie. Koronawirus: Są cztery nowe przypadki w woj. lubelskim. Te informacje potwierdziło w czwartek rano ministerstwo zdrowia. Chorzy przebywają w Lublinie.

Testy laboratoryjne potwierdziły 13 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce – podało w czwartek rano ministerstwo zdrowia. Czy to już epidemia? Kim są nowi chorzy?

„Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica),3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź)” – podaje MZ.

W czwartek, do godz. 16.00 w całej Polsce potwierdzono 51 przypadków koronawirusa, w tym jeden śmiertelny.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Stan wszystkich jest dobry. Osoby przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

– Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów – ucina Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziecie w naszej relacji na żywo: Koronawirus w Polsce. PANDEMIA nad Wisłą [RELACJA NA ŻYWO].

Czy to już epidemia? Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo realnym stało się ryzyko pandemii. Ta ma charakter globalny, a jedną z cech charakterystycznych jest długi okres zaraźliwości, brak naturalnej odporności organizmu na dany wirus i „pospolite” objawy, które sprawiają, że zdarzają się błędne diagnozy, co utrudnia diagnostykę.

Koronawirus: Szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte. Jest OFICJALNA decyzja premiera.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE