Koronawirus. Lubelskie: 17 potwierdzonych przypadków. NOWE OGNISKA choroby?

2020-03-16 11:42
Koronawirus Lubelskie
Autor: Lubuska Policja

Koronawirus. Lubelskie zaatakowane przez COVID-19. Jest już 17 potwierdzonych przypadków. Jeden z pacjentów nie żyje – to trzecia ofiara koronawirusa w Polsce. SARS-CoV-2 pojawia się w kolejnych powiatach woj. lubelskiego. Czy to oznacza nowe ogniska choroby? Oto najnowsze informacje na temat koronawirusa na Lubelszczyźnie.

Koronawirus. Lubelskie: 17 potwierdzonych przypadków. W kolejnych powiatach Lubelszczyzny pojawiają się chorzy na COVID-19. Czy to oznacza nowe ogniska choroby?

Od kiedy 10 marca został potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 w woj. lubelskim minął prawie tydzień. Przez ten czas codziennie testy potwierdzają kolejne zachorowania na Lubelszczyźnie.

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Jeden z pacjentów zmarł. To 66-latek. Miał koronawirusa, choć bezpośrednią przyczyną śmierci mogły być choroby współdzielone, czyli inne schorzenia, na jakie cierpiał. Więcej: Koronawirus. 66-latek z Lublina jeszcze w środę nie wymagał respiratora. Zmarł w sobotę.

Cały czas pojawiają się doniesienia o nowych przypadkach koronawirusa w woj. lubelskim – w niedzielę wieczorem w Biłgoraju. – Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby w przedziale wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry – dodaje Strzępka.

Czytaj też: Koronawirus: co zaleca minister zdrowia? Zalecenia ministra zdrowia ws. koronawirusa SARS-Cov-2

Aktualne informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie znajdziecie w naszej relacji na żywo: Koronawirus w Polsce. Nie żyją już 3 osoby. Ponad sto choruje na COVID-19 [RELACJA NA ŻYWO].

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.

Pierwsze przypadki zachorowania na Lubelszczyźnie dotyczyły pacjentów z Niedrzwicy Dużej (pow. lubelski) i Janowa Lubelskiego. Kolejne osoby zaraziły się od „pacjentów zero”. Koronawirus SARS-CoV-2 dociera jednak do kolejnych powiatów! Nowym ogniskiem choroby może być powiat tomaszowski, gdzie pojawił się potwierdzony przypadek. Podobna sytuacja dotyczy Biłgoraja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE