Koronawirus. 66-latek z Lublina jeszcze w środę nie wymagał respiratora. Zmarł w sobotę

2020-03-15 7:38
Koronawirus Opolskie: Szpitale szykują się na chorych
Autor: Pixabay.com

66-letni pacjent z Lublina jest trzecią ofiarą koronawirusa w Polsce. Mężczyzna był w stanie umiarkowanie ciężkim, jednak cierpiał na choroby przewlekłe. Jeszcze w środę nie wymagał respiratora. Zmarł trzy dni później.

Zmarły z powodu koronawirusa mężczyzna to 66-latek z powiatu janowskiego z gminy Dzwola w woj. lubelskim. Do szpitala trafił w nocy 11 marca (środa). Lekarze określali jego stan jako umiarkowanie ciężki. Podczas hospitalizacji nie wymagał respiratora.

- Pacjent miał również choroby przewlekłe współistniejące i ten fakt oraz same szczegóły kliniczne tego nieszczęśliwego zdarzenia wskazują, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyna jego śmierci była inna niż ostra niewydolność oddechowa - powiedział na konferencji prasowej dr Krzysztof Tomaszewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK w Lublinie.

#RazemPrzeciwKoronawirusowi

Koronawirus. "Jak PRZETRWAĆ epidemię?" [WIELKI PORADNIK do kupienia już 16 MARCA]

66-latek ze szpitala w Lublinie to trzecia ofiara koronawirusa. Wcześniej zmarła 57-latka z Poznania i 73-letni pacjent z Wrocławia.

Minister Łukasz Szumowski powiedział, że w najbliższym czasie należy spodziewać się wzrostu zachorować wywołanych przez koronawirusa.

<iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1FVe-sZM-mRrWd2IjN-xbVDDKgs00oqgR" width="640" height="480"></iframe>

W Polsce są już chore 104 osoby.

Aby być na bieżąco z sytuacją koronawirusa w Polsce ŚLEDŹCIE NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO<<

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE