DRUGI przypadek koronawirusa w woj. lubelskim: Janów Lubelski i Lublin [AKTUALIZACJA]

2020-03-11 12:49
Koronawirus - kontrola pasażerów w autobusach
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Koronawirus - kontrola pasażerów w autobusach

Szkoły w Janowie Lubelskim odwołują zajęcia. Powodem jest niepewna sytuacja epidemiologiczna w mieście i regionie. Drugi przypadek koronawirusa w woj. lubelskim dotyczy właśnie Janowa Lubelskiego! Jest oficjalne potwierdzenie ministerstwa zdrowia: to drugi przypadek koronawirusa na Lubelszczyźnie. Janów Lubelski: Szkoły odwołują zajęcia. Kim jest kobieta, która z janowskiego szpitala została przetransportowana do Lublina?

AKTUALIZACJA, godz. 12.46

Zarażoną kobietę z Janowa Lubelskiego odwiedził niedawno jej syn, przyjechał z Wielkiej Brytanii. To – jak informuje wojewoda lubelski – jest możliwy kierunek „przekazania” koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19 i poważne konsekwencje dla zdrowia.

Dziś po południu powinniśmy poznać nowe dane o sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie.

AKTUALIZACJA, godz. 10.00

Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w woj. lubelskim. Chodzi o kobietę, która trafiła już do szpitala w Lublinie, jest hospitalizowana w SPSK nr 1. Trafiła tam ze szpitala w Janowie Lubelskim.

Co wiemy o pacjentce? To kobieta w wieku 50-60 lat. Mogła mieć kontakt z osobą z jednego z krajów z epidemią. Sama zgłosiła się do odpowiednich służb i została przewieziona do szpitala w Janowie Lubelskim – informuje Radio ESKA. Potem trafiła do szpitala klinicznego w Lublinie na oddział zakaźny.

Mamy już drugi przypadek koronawirusa w woj. lubelskim! Informację potwierdziło ministerstwo zdrowia. We wtorek oficjalnie potwierdzono pierwszego pacjenta zarażonego COVID-19 (wywoływanego przez SARS-CoV-2) na Lubelszczyźnie. Więcej informacji: Koronawirus w Lubelskim! Pierwszy przypadek POTWIERDZONY, dramatyczna statystyka rośnie. Z kolei w Janowie Lubelskim szkoły odwołują zajęcia.

Koronawirus w Janowie Lubelskim! Drugi przypadek w regionie

U pacjentki z Janowa Lubelskiego zostało potwierdzone zarażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2. To drugi przypadek w woj. lubelskim. We wtorkowy wieczór został oficjalnie potwierdzony pierwszy pacjent z Lubelszczyzny. To mężczyzna w wieku 50-60 lat, z gminy Niedrzwica Duża pod Lublinem. Trafił do szpitala w Bełżycach.

Informację o drugim przypadku koronawirusa na Lubelszczyźnie potwierdziło ministerstwo zdrowia! To kobieta w sile wieku z woj. lubelskiego. Chodzi o pacjentkę, która we wtorek została przetransportowana do Lublina.

Kolejny przypadek koronawirusa na Lubelszczyźnie pojawił się w Janowie Lubelskim! Chodzić o pacjentkę, która trafiła do tamtejszego szpitala, a później została przewieziona do szpitala w Lublinie.

We wtorek wieczorem wojewoda lubelski, Lech Sprawka potwierdził, że jeden z dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa z Janowa Lubelskiego został przetransportowany do Lublina.

Szkoły w Janowie Lubelskim odwołują zajęcia!

Zajęcia odwołano we wszystkich szkołach w Janowie Lubelskim.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa od dnia 11.03.2020 r. do 25.03.2020 r. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim zostaje zamknięta” – ogłosiła szkoła. Taką samą decyzję podjęły też inne placówki, m.in. Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.

Ćwiczenia służb w Lublinie na wypadek koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE