Łańcut: Nie żyje 27-latka z koronawirusem. Pochodziła z woj. lubelskiego?

2020-03-20 15:24
Koronawirus w Polsce
Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Łańcut na Podkarpaciu. To właśnie tam zmarła kolejna osoba zakażona SARS-CoV-2 w Polsce. Nie żyje 27-latka z koronawirusem. Nieoficjalne informacje wskazują na to, że pochodziła z woj. lubelskiego. Młoda kobieta osierociła dziecko, niedawno urodziła. Bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że – w związku z ustaleniami dotyczącymi przyczyn śmierci 27-latki – nie zalicza jej do grona osób zmarłych z powodu koronawirusa. Tym samym liczba zmarłych na COVID-19 w Polsce wynosi pięć osób.

Według nieoficjalnych informacji pochodziła z woj. lubelskiego, z gminy Janów Lubelski. Chodzi o młodą kobietę z SARS-CoV-2. Dziś przed południem dotarła do nas tragiczna wiadomości: nie żyje 27-latka z koronawirusem.

Kobieta – jak informują lekarze – miała koronawirusa, a bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa. Zakażenie wymagało zabiegu. 12 godzin później 27-latka zmarła. Kilka dni wcześniej urodziła dziecko przez cesarskie cięcie.

W całej Polsce zakażenie potwierdzono u 378 osób!

Według nieoficjalnych informacji zmarła 27-latka pochodzi z woj. lubelskiego, z gminy Janów Lubelski.

Szpital w Łańcucie, gdzie zmarła 27-latka z koronawirusem, wydał oświadczenie w tej sprawie. Poniżej publikujemy je w całości.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

„27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13. dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12. godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą” – informują lekarze.

Więcej na temat śmierci młodej kobiety w szpitalu w Łańcucie przeczytasz na naszych rzeszowskich stronach:

Koronawirus. Zarażona 27-letnia kobieta NIE ŻYJE. Wcześniej urodziła dziecko?

Koronawirus: Zarażona 27-letnia kobieta NIE ŻYJE! To pacjentka szpitala w Łańcucie. Kim była?

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE