Koronawirus. Lubelskie: 18 osób z potwierdzeniem SARS-CoV-2. Kim jest nowy pacjent?

2020-03-17 8:28
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Koronawirus. Lubelskie: Już 18 osób z potwierdzeniem SARS-CoV-2. Statystyki są niepokojące – nie ma dnia, w którym nie pojawiałby się nowy przypadek koronawirusa w woj. lubelskim. Kim jest nowy pacjent?

We wtorek (17 marca) potwierdzono cztery kolejne przypadki koronawirusa w woj. lubelskim. W sumie SARS-CoV-2 wykryto u 22 osób. Jedna zmarła. Więcej: Koronawirus. Lubelskie. KOLEJNY PRZYPADEK koronawirusa! Coraz więcej chorych

Koronwairus Lubelskie: 18 osób z potwierdzeniem SARS-CoV-2. Jedna osoba nie żyje. Dramatyczny bilans, a do tego nie ma dnia, w którym nie pojawiałby się nowy chory na COVID-19. Kim jest 18. pacjent z Lubelskiego?

W poniedziałkowy (16.03) wieczór ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. W całym kraju 177 zdiagnozowanych chorych, w tym cztery osoby zmarłe. Ostatnia z nich to 67-latek z Podkarpacia.

Koronawirus. Lubelskie: 18 osób z potwierdzeniem koronawirusa SARS-CoV-2

W poniedziałkowy wieczór potwierdzono też kolejny, już 18., przypadek w woj. lubelskim.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby w przedziale wieku 20-30 lat, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ze względu na dobro pacjenta, służby sanitarne i urząd wojewódzki nie podają szczegółowych danych na temat chorych.

Zobacz też:

Koronawirus: gdzie szukać pomocy? Lista szpitali i oddziałów zakaźnych

Koronawirus w Polsce: 4 ofiary śmiertelne. 177 osób zakażonych [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce - RAPORT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE