Koronawirus. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia: dwa przypadki na Lubelszczyźnie

2020-03-22 21:46
Koronawirus w Polsce? Co z pacjentem z Krakowa? We Włoszech panika! [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: archiwum se.pl

W niedzielę, 22 marca w godzinach wieczornych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są dwie osoby z województwa lubelskiego. Kim są chorzy i jaki jest ich stan?

- Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7 - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa lubelskiego?

Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym - poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego. 

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Łącznie w Polsce zanotowano już 634 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, siedem osób zmarło. W najbliższych dniach liczba zakażonych ma rosnąć lawinowo - ostrzegał w mijającym tygodniu Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE