Lublin: KOLEJNY PRZYPADEK koronawirusa w woj. lubelskim. Siódmy pacjent w Lublinie

2020-03-13 13:30
Koronawirus w Polsce. WSTRZYMANE loty i ruch pociągów! Wirus demoluje też świat sportu! [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: policja.pl

Lublin. Kolejny przypadek koronawirusa w woj. lubelskiem i samym Lublinie. To już siódmy pacjent z SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W całym kraju w niepokojącym tempie rośnie liczba chorych. Oto najnowsze dane z Lubelszczyzny!

Lublin: KOLEJNY PRZYPADEK koronawirusa w woj. lubelskim. Siódmy pacjent w Lublinie

Mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – podało w piątek rano ministerstwo zdrowia. Jeden z nich dotyczy niestety woj. lubelskiego. Pacjent przebywa w Lublinie.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Z Janowa pochodzi kobieta, która została zdiagnozowana jako druga osoba w woj. lubelskim. Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.

Nowy, siódmy pacjent z koronawirusem na Lubelszczyźnie jest hospitalizowany w SPSK nr 1 w Lublinie. Jego stan jest dobry.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) – informuje MZ.

Ministerstwo zdrowia nie podaje szczegółowych informacji na temat wieku i stanu zdrowia nowego pacjenta ze zdiagnozowanym koronawirusem. Dotychczas ogniska SARS-CoV-2 w woj. lubelskim pojawiły się w Niedrzwicy Dużej – skąd pochodzi pięcioro pacjentów, w tym „pacjent zero” z Lubelszczyzny oraz w Janowie Lubelskim – skąd pochodzi pacjentka zdiagnozowana jako druga w regionie. Cała siódemka jest leczona w szpitalach w Lublinie.

Zobacz: Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

W całej Polsce potwierdzono już 64 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym jeden śmiertelny. To dane z 13.03.2020 r., z godz. 13.30. Bilans chorych niestety cały czas rośnie.

Aktualne informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie możecie śledzić w naszej relacji na żywo: Koronawirus w Polsce: Więcej zakażeń, nowe diagnozy. Te województwa wirus omija [REALACJA NA ŻYWO].

Koronawirus w Polsce. Morawiecki walczy z FAKE NEWSAMI.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE