Koronawirus Lubelskie: COVID-19 na Lubelszczyźnie. Kto i gdzie choruje? Kim są pacjenci?

2020-03-19 9:22
Kontrole graniczne w Kołbaskowie
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Koronawirus. Kontrole graniczne w Kołbaskowie

Koronawirus Lubelskie. Nowy koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący COVID-19 jest już na Lubelszczyźnie! Kto i gdzie choruje? Kim są pacjenci? Osoby z podejrzeniem i potwierdzeniem zachorowania trafiają na szpitalne oddziały zakaźne. Czy grozi nam epidemia koronawirusa w woj. lubelskim?

Koronawirus Lubelskie: COVID-19 na Lubelszczyźnie. Kto i gdzie choruje? Kim są pacjenci? We wtorek, 10 marca potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim. Kolejny pojawił się dzień później. Potem następne... I tak codziennie. Oto najważniejsze informacje o koronawirusie i sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie.

Koronawirus Lubelskie: Pierwszy przypadek w woj. lubelskim

Pierwszy pacjent z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem pochodzi z gminy Niedrzwica Duża pod Lublinem. Trafił do szpitala w Bełżycach. W czwartek został przewieziony do szpitala w Lublinie. Mężczyzna jest w wieku: 50-60 lat.

Więcej: Koronawirus w Lubelskim! Pierwszy przypadek POTWIERDZONY, dramatyczna statystyka [AKTUALIZACJA]

Koronawirus Lubelskie: Drugi przypadek w woj. lubelskim

Druga osoba z potwierdzonym koronawirusem na Lubelszczyźnie to kobieta w wieku ok. 50-60 lat. Trafiła najpierw do szpitala w Janowe Lubelskim, a stamtąd, we wtorkowy wieczór, została przewieziona do Lublina, do SPSK nr 1.

Więcej: DRUGI przypadek koronawirusa w woj. lubelskim: Janów Lubelski. Szkoły odwołują zajęcia

Koronawirus Lubelskie: Cztery kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2

W czwartek, 12 marca ministerstwo zdrowia podało informację o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim. Testy laboratoryjne potwierdziły zarażenie wirusem z Chin u czterech osób z otoczenia „pacjenta zero” z Lubelszczyzny.

Więcej: Koronawirus: CZTERY NOWE przypadki w woj. lubelskim! Sześć osób chorych. To już EPIDEMIA?

Koronawirus Lubelskie: Siódmy pacjent w woj. lubelskim i samym Lublinie – 13.03.2020 r.

Siódmy pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim przebywa w szpitalu w Lublinie – podało w piątek ministerstwo zdrowia. Nie znamy szczegółów dotyczących wieku, stanu zdrowia ani drogi transmisji wirusa w przypadku siódmego pacjenta.

Więcej: Lublin: KOLEJNY PRZYPADEK koronawirusa w woj. lubelskim. Siódmy pacjent w Lublinie

Koronawirus Lubelskie: Sześć nowych przypadków koronawirusa – 14.03.2020 r.

W sobotę rano ministerstwo zdrowia podało, że testy laboratoryjne potwierdziły koronawirusa SARS-CoV-2 u pięciu kolejnych osób na Lubelszczyźnie! Później pojawił się kolejny wynik pozytywny. To oznacza w sumie 13 osób chorych!

Więcej: Koronawirus atakuje Lubelskie! NOWE PRZYPADKI z 14.03.2020. Kim są pacjenci?

Koronawirus Lubelskie: Już 17 potwierdzonych przypadków COVID-19 w woj. lubelskim

Od blisko tygodnia obecność SARS-CoV-2 w woj. lubelskim jest potwierdzona testami. Codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach zakażeń. W tym momencie chorobę wykryto u 17 osób. Jedne z pacjentów nie żyje.

Koronawirus został odnotowany m.in. w powiecie lubelskim, janowskim, tomaszowskim i biłgorajskim. Więcej: Koronawirus. Lubelskie: 17 potwierdzonych przypadków. NOWE OGNISKA choroby?

Koronawirus Lubelskie: Rośnie liczba chorych, 22 potwierdzone przypadki – 17.03.2020

W poniedziałek wieczorem pojawił się 18 pozytywny wynik testów na koronawirusa na Lubelszczyźnie. We wtorek rano – trzy kolejne. Po południu następne. To oznacza w sumie 22 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w woj. lubelskim.

Więcej: Koronawirus. Lubelskie. KOLEJNY PRZYPADEK koronawirusa! Coraz więcej chorych

Koronawirus Lubleskie: 25 chorych do 19.03.2020 r. Są trzy nowe przypadki!

W czwartek, 19 marca potwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. Liczba zakażonych wzrosła do 25 (jedna osoba nie żyje). W całym kraju liczba chorych przekroczyła 300 (w tym pięć przypadków śmiertelnych).

Więcej: Koronawirus. Lubelskie: TRZY NOWE przypadki zachorowań! W całym kraju ponad 300 [19.03.20]

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni. Zajęcia zostaną odwołane na dwa najbliższe tygodnie. Więcej: KORONAWIRUS Lubelskie: ZAMYKAJĄ SZKOŁY, uczelnie i przedszkola! [INFORMATOR]

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zarażenia

W całej Polsce, do wtorku, do godz. 14.00, odnotowano już 221 przypadków koronawirusa. Pięć osób zmarło. Dane zmieniają się dynamicznie, a przypadków zachorowań cały czas przybywa.

Służby sanitarne wydają kolejne zalecenia, które mogą pomóc w walce w koronawirusem i ograniczyć jego rozprzestrzenianie.

Podstawa to jednak unikanie dużych skupisk ludzi, dbanie o higienę, częste mycie i dezynfekowanie dłoni czy zakrywanie ust podczas kichania, czy kasłania.

Zobacz też: Zarażą cię koronawirusem, ale ci za to dużo zapłacą

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach! Czego brakuje?

Lubelskie: Gdzie zgłosić się z objawami koronawirusa?

Lubelskie służby dwoją się i troją, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wojewoda lubelski zapowiedział „wzmocnienie” szpitali w Lublinie i regionie, tak, by mogły reagować na kolejne, nowe przypadki zachorowań. Placówki zostaną postawione w stan podwyższonej gotowości. Oto ich lista: KORONAWIRUS. Wojewoda lubelski: kolejne szpitale w stanie podwyższonej gotowości.

Gdzie na Lubelszczyźnie znajdują się szpitalne oddziały zakaźne? Tu znajdziecie ich listę: Koronawirus. Gdzie zgłosić się z objawami w Lublinie? Oddziały zakaźne w Lubelskiem [ADRESY].

W przypadku niepewności co do swojego stanu zdrowia warto skontaktować się z sanepidem: Lubelskie: Sanepid w Lublinie i regionie. Numery telefonów, adresy. Jak się skontaktować?

Cały czas działa też infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590.

Zobacz też: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE