Koronawirus: Tak policja chroni się przed wirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy [WIDEO]

2020-03-16 11:09
Koronawirus: Tak policja chroni się przed wirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy [WIDEO]
Autor: Policja.pl

Koronawirus zaatakował w całej Polsce. Nad Wisłą do poniedziałku odnotowano już 150 przypadków zachorowań. Lekarze i służby sanitarno-epidemiologiczne mają ręce pełne roboty. Wspomagają ich służby mundurowe. Zobaczcie, jak policja chroni się przed wirusem! W sieci pojawiła się instrukcja dla funkcjonariuszy.

Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł do Polski i zbiera śmiertelne żniwo. W całym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, zamknięta jest część sklepów, a tysiące osób przechodzą kwarantannę. Tak przed wirusem z Chin chroni się policja! Zobaczcie wideo z instrukcją dla funkcjonariuszy!

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy

Cały instruktaż został stworzony przez lubelskich policjantów i trafił do komend w kraju. Film ukazuje krok po kroku, jak się zabezpieczyć, w przypadku kontaktu z osobą potencjalnie zarażoną SARS-CoV-2.

Do takiego kontaktu może dojść, bo policjanci m.in. wspomagają zabezpieczenie otwartych przejść granicznych. Codziennie też wizytują osoby objęte kwarantanną domową przez służby sanitarno-epidemiologiczne.

Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy – tłumaczy podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu – dodaje.

Tylko do poniedziałkowego poranka w całej Polsce odnotowano 150 potwierdzonych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego COVID-19. Trzy osoby nie żyją. Trwają też badania kolejnych pacjentów, izolowanych na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Lekarze nie mają wątpliwości: chorych będzie przybywać.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Potężny skok zakażeń. Chaos w szpitalach. Czy zabraknie pieniędzy?! [RELACJA NA ŻYWO]

Czy lato wypłoszy koronawirusa?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE