Łuków: „Spie***, Chinko jeb***”. Dzieci zaatakowały Wietnamkę. Rasizm przez koronawirusa?!

2020-03-20 16:08
Łuków: „Spie***, Chinko jeb***”. Dzieci zaatakowały Wietnamkę. Rasizm przez koronawirusa?!
Autor: zdj. ilustr., KWP Lublin/screen z OMZRiK

Bulwersująca sprawa z Łukowa na Lubelszczyźnie. Grupa dzieci zaatakowała Wietnamkę. „Spie***, Chinko jeb***” – miały krzyczeć do 59-letniej mieszkanki miasta. Nagranie wywołało burzę w sieci! Sprawą zajęła się też policja, a sprawcy ataku mają poważne problemy!

O sprawie stało się głośno, gdy nagrania z ataku w Łukowie trafiły do sieci. Opublikował je m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Spie***, Chinko jeb***” – miały krzyczeć dzieci do 59-letniej Wietnamki. W jej stronę miały też polecieć kamienie – opisuje OMZRiK.

Na nagraniu widać grupkę dzieci, która atakuje kobietę. W jej stronę lecą różne przedmioty, padają też niewybredne komentarze. „Pani jest z Chin, pani ma koronawirus” – krzyczą dzieci.

Nagranie trafiło też w ręce łukowskich policjantów, którzy zajęli się sprawą. – Na nagraniu widać jak grupka dzieci ubliża kobiecie. Jeden z chłopców rzucił w jej kierunku gałęzią, drugi plastikowym talerzem, kolejny pojemnikiem z napojem – informuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Internauci szybko rozpoczęli swoje śledztwo i ustalili, kim są młodzi napastnicy. To samo zrobiła policja. – To chłopcy w wieku od 10 do 14 lat – dodaje Józwik. Odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Łukowie. Mają poważne kłopoty.

Zaatakowana 59-latka pochodzi z Wietnamu. W Łukowie mieszka od kilku lat.

Koronawirus. Posłuchaj o prawach pracownika w obliczu pandemii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE