Bliscy pożegnali Ewę

"Dla Ewuni najważniejszy był drugi człowiek". Wzruszające słowa na pogrzebie komorniczki z Łukowa

2022-11-25 5:00

W czwartek (24 listopada) w Adamowie k. Łukowa odbył się pogrzeb Ewy, brutalnie zamordowanej komornik. Urna z prochami Ewy została złożona do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym. Kobietę pożegnała najbliższa rodzina. - Jest nadzieja, że kiedyś wszyscy się spotkamy z Ewą, tam gdzie jest teraz - mówił ksiądz podczas uroczystości. Siostra kobiety przyznała we wzruszającym pożegnaniu, że "dla Ewuni najważniejszy był drugi człowiek".

Pogrzeb Ewy z Łukowa. "Jest nadzieja, że się spotkamy"

Na cmentarzu w Adamowie k. Łukowa na pogrzebie Ewy nie było tłumów, choć z każdą kolejną chwilą uroczystości, w kościele pojawiało się coraz więcej osób. Bliscy wciąż nie mogą pogodzić się ze śmiercią ukochanej Ewy. - Mogła jeszcze żyć, dla dzieci, które tak bardzo potrzebują matki. Teraz trzeba się za nią modlić. Jest nadzieja, że kiedyś wszyscy się spotkamy z Ewą, tam gdzie jest teraz. Módlmy się, by była tam spokojna i szczęśliwa - zwrócił się ksiądz do zgromadzonych w kościele i wokół świątyni.

Jeszcze przed pogrzebem tragicznie zmarłej Ewy, jej siostra we wzruszających pożegnała się z nią. - Dla Ewuni zawsze najważniejszy był drugi człowiek i jego potrzeby. Kochała życie i kochała ludzi - napisała siostra zamordowanej kobiety.

Pogrzeb brutalnie zamordowanej Ewy. Zdjęcia z uroczystości w poniższej galerii

Brutalna zbrodnia w Łukowie. Sprawca zadał Ewie 40 ciosów nożem

Mieszkańcy Łukowa i okolic są wstrząśnięci śmiercią komorniczki. Szczegóły zbrodni są przerażające. Według ustaleń śledczych, 42-latek miał zadać kobiecie 40 ciosów nożem! Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-letniego Karola M., któremu prokurator postawił zarzut zabójstwa kobiety, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii w Łukowie.

Prokurator przyjął, że sprawca działał z motywacji zasługującej na szczególne potępienie – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka, cytowana przez PAP. – W trakcie przesłuchania mężczyzna się nie przyznał – dodała.

Śledczy nie zdradzają treści wyjaśnień oskarżonego. Wiele wskazuje na to, że był dłużnikiem, choć windykowanym przez inną kancelarię i inną komornik. Być może pomylił ofiary, a być może chciał przelać swój gniew na kogokolwiek ze środowiska komorniczego. Prokuratura potwierdza jedynie, że mężczyzna nie był klientem tej konkretnej kancelarii komorniczej, a przed napaścią był w innej kancelarii w mieście. Karol M. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie czeka na proces. Grozi mu dożywocie.

Horror w Łukowie. W ruch poszedł nóż

Tragedia wydarzyła się w piątek (18 listopada) przed godz. 13:00. Do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni Karol M. i zaatakował nożem 32-letniego pracownika kancelarii, który usiłował odepchnąć napastnika, a następnie 44-letnią komornik. Pracownik odniósł obrażenia głowy i przedramienia.

Jak informowała policja, funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej. Ewa, pracownik kancelarii i nożownik zostali przewiezieni do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. 42-latek z raną postrzałową przeszedł operację. Stan rannego 32-latka lekarze ocenili jako dobry.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Włodzimierz Cimoszewicz o : "Trudno jest sobie rzeczywiście wyobrazić koniec tej wojny na polu bitwy" [Express Biedrzyckiej]

Jak bardzo zadłużony jest przeciętny Polak?

Posłuchaj rozmowy!

Listen to "O rosnących długach Polaków. DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE