Horror na Lubelszczyźnie

Stanisława umierała w męczarniach. Oblepione fekaliami ciało oblazły robaki

2022-11-23 18:12

Trudno uwierzyć w to, jaki los zgotowała własnej matce Wiesława S. (64 l.) ze wsi Zbójno pod Parczewem (Lubelskie). Stanisława J. (+86 l.) umierała w niepojętych cierpieniach, głodzona całymi dniami, a jej ciało gniło, oblepioną fekaliami skórę oblazły robaki. W ten sposób zdaniem śledczych córka „opiekowała“ się nieporadną rodzicielką i za to stanęła właśnie przed sądem.

Proces wyrodnej córki, której grozi nawet 8 lat więzienia rozpoczął się przed Sądem Rejonowym we Włodawie. Został utajniony w całości. Z aktu oskarżenia wiadomo, że Wiesława S. nie przyznaje się do winy.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia - miała powiedzieć podczas śledztwa.

Stanisława J. mieszkała w drewnianym domu na skraju wsi w województwie lubelskim. Po śmierci męża przepisała gospodarstwo na córki, mieszkała zaś z młodszą z nich. Koszmar zaczął się we wrześniu, gdy córka, z którą mieszkała, zmarła.

Drugiej córce, Wiesławie nie spieszyło się jednak do matki. Nie odwiedzała jej, a w domu panował ziąb. Stanisława nie była samodzielna, leżała w łóżku we własnych odchodach. Głodowała.

- Mama czuje się dobrze, odpoczywa i wszystko w porządku - zapewniała pracowników pomocy społecznej Wiesława S. Prawda wyszła jednak na jaw.

- To mnie przerasta - przyznała się na początku listopada. Kiedy pracownicy opieki społecznej zobaczyli co dzieje się z seniorką, natychmiast wezwali pomoc. Stanisława  trafiła do szpitala, gdzie zmarła 19 listopada 2021 roku. Zanim odeszła, przeżyła gehennę.

- Do zgonu doszło w mechanizmie pogłębiającej się niewydolności krążeniowo-oddechowej u osoby w stanie wyniszczenia organizmu - orzekł biegły. - Jej stan mógł być konsekwencją trwających wiele miesięcy zaniedbań żywieniowych, pielęgnacyjnych i higienicznych.

Proces kierowcy autobusu oskarżonego o zabójstwo 19-latki w centrum Katowic
Sonda
Czy boisz się śmierci?

Czego najbardziej boją się polscy seniorzy? Wcale nie chodzi o pieniądze.

Posłuchaj rozmowy o trudach jesieni życia.

Listen to "Czego boją się seniorzy? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE