Bezwola: Makabryczna śmierć po wypadku na DK-63. 74-latek zignorował „STOP”?

i

Autor: KWP Lublin Bezwola: Makabryczna śmierć po wypadku na DK-63. 74-latek zignorował „STOP”?

Przerażający wypadek

Bezwola: Makabryczna śmierć po wypadku na DK-63. 74-latek zignorował „STOP”?

2022-11-23 14:12

Tragedia na drodze na Lubelszczyźnie. Na DK-63 doszło do makabrycznego w skutkach wypadku drogowego. 74-letni kierowca zignorował znak STOP-u i wymusił pierwszeństwo… Przypłacił to życiem, bo ratownikom i lekarzom nie udało się go uratować. Dokładne okoliczności tragedii bada teraz policja i prokuratura.

Makabryczny wypadek na drodze krajowej nr 63 w Bezwoli (pow. radzyński) na Lubelszczyźnie. Staruszek jadący mercedesem wymusił pierwszeństwo i doprowadził do fatalnego w skutkach zderzenia z transporterem. Do tragedii doszło we wtorkowe (22.11) popołudnie, około godz. 14.30.

Kierujący samochodem marki Mercedes, 74-letni mieszkaniec gminy Wohyń doprowadził do zderzenia z Volkswagenem Transporterem. 74-latek, kierując mercedesem, prawdopodobnie nie zastosował się do znaku B-20 „STOP”, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu – relacjonuje st. asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Volkswagenem Transporterem kierował 26-letni mieszkaniec gminy Jabłoń. W chwili zdarzenia był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości. Od kierującego mercedesem została pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 74-latek, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w placówce medycznej – potwierdza Mucha.

Policja prowadzi teraz postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tragicznego wypadku. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują też o więcej ostrożności i rozwagi – zwłaszcza teraz, jesienią. – Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się, czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie – przypominają i proszą mundurowi.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Proces kierowcy autobusu oskarżonego o zabójstwo 19-latki w centrum Katowic