Komornicy oburzeni po zabójstwie koleżanki. Będzie ogólnopolski protest

i

Autor: mat.prasowe KPP Łuków Komornicy oburzeni po zabójstwie koleżanki. Będzie ogólnopolski protest

Komornicy oburzeni po zabójstwie koleżanki

Komornicy zapowiadają protest po brutalnym zabójstwie w Łukowie! "Zabił dłużnik"

2022-11-19 17:59

Krajowa Rada Komornicza zapowiada ogólnopolski protest zawodowy, który ma być odpowiedzią na brutalne morderstwo komorniczki w Łukowie (woj. lubelskie). 44-letnia kobieta zginęła we własnej kancelarii. Jej koledzy i koleżanki domagają się stanowczego stanowiska min. Ziobry. "Kancelarie pozostaną zamknięte" - czytamy w oświadczeniu.

Zabójstwo komorniczki w Łukowie wstrząsnęło środowiskiem zawodowym. Po tym, jak 44-letnia kobieta zginęła zaatakowana nożem we własnej kancelarii, Krajowa Rada Komornicza zapowiada odpowiedź w postaci masowego protestu. Kancelarie pozostaną zamknięte. W specjalnym dokumencie KRK zwróci się też do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Więcej o sprawie: Łuków: Rzucił się na 44-letnią komornik i pracownika z nożem! Kobieta zmarła w szpitalu

Masowy protest komorników! Zabójstwo w Łukowie oburzyło środowisko zawodowe

Chodzi o śmierć 44-letniej Ewy Kochańskiej, komornik sądowej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie. W piątek 18 listopada uzbrojony w nóż napastnik wtargnął go jej kancelarii komorniczej (ul. Kozia 3). Zaatakował kobietę i jej współpracownika - ona trafiła do szpitala, gdzie mimo reanimacji zginęła, on też ale przeżył. Do szpitala trafił też sam napastnik, który w trakcie akcji kryminalnych został postrzelony w brzuch. Jego życiu nic jednak nie zagraża.

Teraz KRK zapowiedziało ogólnopolski protest, który zaplanowano na poniedziałek (21.11.22) i dzień pogrzebu Kochańskiej. - W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w najbliższy poniedziałek oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki, kancelarie pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały tydzień nie będziemy przyjmować stron postępowań - czytamy w oświadczeniu. Oburzeni komornicy zapowiadają też specjalne pismo skierowane do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Krajowa Rada Komornicza zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności, które prowadzimy w celu realizacji orzeczeń niezawisłych Sądów - dodają. 

Komornicy: zabił dłużnik

Wiadomo, że zabił 42-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu. Policja ani prokuratura jak dotąd nie potwierdziła oficjalnie, że zabójca był dłużnikiem, którego sprawę prowadziła zamordowana Ewa Kochańska, ale KRK wypowiada się o tym a kategorii pewności: "została zamordowana we własnej kancelarii przez jednego z dłużników" - czytamy z oświadczenia przesłanego PAP. Nalży wspomnieć, że już w dniu zabójstwa pojawiły się podobne teorie. 

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE