Serce pęka

Brat wiózł ukochaną siostrę na tańce. 13-letnia Zuzia zginęła w wypadku

2022-11-23 17:50

Jakub K. (18 l.) z małej wsi pod Chełmem (lubelskie) nie posiadał się z dumy, kiedy rodzice poprosili go o pomoc, która była dla niego podwójną przyjemnością. Miał zawieźć swą kochaną siostrę Zuzię (+13 l.) na zajęcia taneczne, i to sam, jako „pełnoprawny“ kierowca. Niestety, ich podróż zakończyła się w najtragiczniejszy z możliwych sposób.

Rodzeństwo mieszkało z rodzicami w wiosce pod Rejowcem, kilkanaście kilometrów od Chełma. Tata i mama pracowali w rozjazdach, stąd rodzeństwo było bardzo samodzielne, wiele rzeczy robiło razem we trójkę (był jeszcze ich starszy brat).

Niedawno Jakub odebrał prawo jazdy, był z tego niezmiernie dumny. Jeździł audi należącym do ojca, dobrze sobie radził. Niestety, feralnego dnia zabrakło mu szczęścia, a może także doświadczenia. Miał zawieźć swą siostrę na zajęcia z tańca, które odbywały się w Chełmie. Spieszyli się. Niewykluczone, że to stało się przyczyną tragedii. Po kilku kilometrach jazdy, w Bieniowie audi wchodząc w zakręt w prawo złapało pobocze ze swojej prawej strony. Młody kierowca najpewniej spanikował, zbyt raptownie odbił kierownicą w lewo i stracił panowanie nad samochodem. Audi zjechało na lewą stronę i spadło z nasypu owijając się wokół drzewa.

Tragiczny wypadek w Bieniowie. Zginęła 13-latka

Dochodziła 19.00, kiedy dyżurny policji odebrał informację o tragicznym wypadku.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi z nieustalonych dotychczas przyczyn na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Wraz z nim jechała 13-letnia pasażerka, która w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu - opowiada kom. Ewa Czyż z policji w Chełmie.

Samochód uderzył w drzewo z potworną siłą, obrócił się o 180 stopni. Na miejscu praktycznie od razu pojawiła się pomoc.

- Syn jechał do mechanika. Wyciągał swego kolegę z samochodu. Dziewczynka już się nie ruszała - opisuje koszmar mieszkanka wsi.

Zuzia straciła życie. Jakub przeżył cudem, trafił do szpitala.

- Kierujący z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Zabezpieczono od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie - podaje kom. Ewa Czyż.

Ruszył proces Ernesta K., który po pijanemu spowodował wypadek. Zginęło dwóch jego kolegów
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?

Na pewno właściwie dbasz o bezpieczeństwo dziecka w aucie?

Tej rozmowy powinien posłuchać KAŻDY RODZIC!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.