Ostatnie pożegnanie

Wzruszające pożegnanie Bogusława: "Robił to, co należało" [ZAPIS RELACJI]

2022-11-19 13:38

Pogrzeb Bogusława W. (62 l.) z Przewodowa ma charakter państwowy. Bogusław W. i Bogdan C. są ofiarami wybuchu rakiety w Przewodowie na Lubelszczyźnie. Tragiczna śmierć mężczyzn odbiła się szerokim echem w Polsce i na całym świecie. W sobotę (19 listopada 2022) odbyły się uroczystości pogrzebowe Bogusława W. z Przewodowa, natomiast w niedzielę (20 listopada 2022) w ostatnią drogę wyruszy Bogusław C. (60 l.).

Pogrzeb ofiar z Przewodowa zaplanowano na weekend (19-20.11.2022). Ostatnie pożegnanie Bogusława W. z Przewodowa odbyło się w sobotę (19.11) natomiast w niedzielę (20.11) zaplanowano pochówek Bogdana C. z Setników. Uroczystości mającharakter państwowy. 

Przypomnijmy, w Przewodowie w województwie lubelskim, niedaleko granicy z Ukrainą we wtorek, 15 listopada 2022 o godz. 15.40 wybuch zabił dwie osoby. Wielki huk, który był słyszalny w odległości nawet 20 km skojarzono z ostrzałem rosyjskich rakiet. Jednak jak informował w środę (16 listopada 2022) prezydent Andrzej Duda po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, nic nie wskazuje na to, że zdarzenie w Przewodowie było atakiem na Polskę i nie mamy żadnych dowodów, że rakieta została wystrzelona przez Rosję. "Nie była to rakieta, która była wymierzona, wycelowana w Polskę. W istocie zatem nie był to atak na Polskę" - powiedział prezydent. Wstępnie wskazuje się, że przyczyną wybuchu jest ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej: "Nie widzimy nic, co przeczyłoby wstępnej ocenie Polski, że przyczyną wybuchu w Przewodowie była ukraińska rakieta obrony powietrznej" - oświadczył w środę szef Pentagonu Lloyd Austin.

Zmarłych w wyniku eksplozji mężczyzn opłakuje cała Polska. Bogusław W. (62 l.) i Bogdan C. (60 l.) byli lubiani, chętnie oferowali swoją pomoc.

Pogrzeb Bogusława ofiary wybuchu w Przewodowie