Zabiła ich rakieta

Przewodów: Pogrzeb ofiar eksplozji rakiety. Kiedy pogrzeb Bogusława W. i Bogdana C. w Przewodowie?

2022-11-18 9:50

Przewodów: Pogrzeb ofiar eksplozji rakiety. Ich makabryczna śmierć wstrząsnęła wszystkimi w Polsce i poza jej granicami. Dwa mężczyźni są pierwszymi polskimi cywilami, którzy zginęli przez toczącą się obok nas wojnę. Śledztwo w sprawie wybuchu rakiety w Przewodowie trwa, ale nie zatrzyma to ostatniej drogi, w jaką wyruszą Bogusław W. i Bogdan C. Najbliżsi pochowają ich w weekend. Uroczystości mają mieć charakter państwowy.

Pogrzeb Bogusława W. z Przewodowa został zaplanowany na sobotę (19.11), natomiast w niedzielę (20.11) ma się odbyć pochówek Bogdana C. z Setników – podaje Polska Agencja Prasowa. Obie uroczystości mają mieć charakter państwowy, a jednocześnie prywatny i osobisty.

Kiedy pogrzeb Bogusława W. i Bogdana C. w Przewodowie?

Ich śmierć opłakuje cała Polska. Bogusław W. (+62 l.) i Bogdan C. (+60 l.) zginęli we wtorek (15.11) w wyniku eksplozji rakiety, która spadła w Przewodowie.

Kościół jest przygotowany na uroczystości, pierwsza odbędzie się w sobotę, druga w niedzielę. Szykujemy świątynie do obydwu pochówków. Wszystko odbywa się spokojnie, planuję te pogrzeby tak, jak wszystkie inne w parafii – przekazał ks. Bogdan Ważny, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Przewodowie, cytowany przez PAP. – Msze pogrzebowe będzie najprawdopodobniej koncelebrował biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski Mariusz Leszczyński – dodał.

Msza święta pogrzebowa 62-letniego Bogusława W. ma się rozpocząć w sobotę o godz. 12.00. Natomiast pogrzeb 60-letniego Bogdana C. w niedzielę o godz. 13.00.

Obaj mężczyźni zginęli we wtorek (15.11) w Przewodowie podczas pracy w suszarni zboża. W gospodarstwo uderzyła rakieta. Jak przekazał szef BBN Jacek Siewiera, na 100 proc. nie można jeszcze stwierdzić, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że była to rakieta użyta przez ukraińską obronę przeciwlotniczą do zestrzelenia rosyjskiego pocisku. Te ustalenia potwierdził też w Przewodowie prezydent Andrzej Duda, a wcześniej przedstawiciele rządu.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Rozmowa z nauczycielem ofiar w Przewodowie: uczyłem obydwu Bogusiów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE