Lublin: Paulina N. udusiła trójkę swoich dzieci. Diabeł kazał jej zabić?

i

Autor: KWP Lublin; Mucha; arch. pryw., Facebook Lublin: Paulina N. udusiła trójkę swoich dzieci. Diabeł kazał jej zabić?

Szokująca decyzja sądu

Paulina N. udusiła swoje maleńkie dzieci: Alanka, Lenę i Nadię. Nie pójdzie do więzienia. Ważna decyzja sądu

Paulina N. udusiła Alanka (+4 l.), Lenę (+2 l.) i malutką Nadię (+8 mies.) gołymi rękami. Gdy dzieci już nie żyły, położyła je do łóżeczek. Dzieci wyglądały jakby spały. Ciała dzieci znalazła ich babcia, to ona powiadomiła policję i pogotowie. Jednak na ratunek było już za późno. W środę, 27 lipca, sąd podjął ważną decyzję.

Udusiła trójkę własnych dzieci? Nowe szczegóły zbrodni w Lublinie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Tragedię, która wydarzyła się w jednym z domów w Lublinie przy ul. Nadbystrzyckiej, 30 września 2021 roku, odkryła matka Pauliny N. Tamtego dnia przyszła do córki, jednak w domu wydało jej się zbyt cicho. Dostrzegła dzieci w swoich łóżeczkach, miały sine usta.

Czytaj również: Lublin: Zabójstwo dzieci. Kim jest ich matka, 26-letnia Paulina?

26-letnia Paulina udusiła swoje malutkie dzieci Alanka (+4 l.), Lenę (+2 l.) i malutką Nadię (+8 mies.) gołymi rękami. Ich ciałka leżały na zaścielonym łóżku, jedno przy drugim.

W środę, 27 lipca Sąd Okręgowy w Lublinie umorzył w postępowanie w sprawie Pauliny N. Wnioskowała o to prokuratura ze względu na stwierdzenie niepoczytalności kobiety.

Niewyobrażalna tragedia w Lublinie. Nie żyje trójka malutkich dzieci. Czy zabiła je rodzona matka?

Paulina N. zabiła własne dzieci. Ważna decyzja sądu

Posiedzenie sądu było niejawne. Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Lublinie poinformowało, że sąd postanowił o umorzeniu postępowania w sprawie Pauliny N., która jest podejrzana o zabójstwo trójki swoich dzieci: 10-miesięcznej dziewczynki, jej dwuletniej siostrzyczki i czteroletniego chłopca, które miała udusić.

Paulina udusiła troje dzieci. Kurator przez trzy lata nic nie zauważył?! Nowe fakty

Jak wyjaśnił sąd, w chwili popełnienia czynów „miała całkowicie zniesioną możliwość rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem”. Wobec podejrzanej sąd zastosował środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Z wnioskiem o umorzenie tego postępowania do sądu zwróciła się Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Czytaj również: Lublin: Paulina N. udusiła trójkę swoich dzieci. Diabeł kazał jej zabić?

Prokurator powołał się na opinię biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa, z której wynika, że „w czasie popełnienia czynu podejrzana była niepoczytalna, czyli nie miała zdolności rozpoznania znaczenia swoich czynów” - poinformowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka PO w Lublinie.

Biegli uznali również, że są podstawy do umieszczenia Pauliny N. w ośrodku terapeutycznym w zakładzie psychiatrycznym. Jeśli stan zdrowia Pauliny N. poprawi się, będzie istniała możliwość uchylenia decyzji o umorzeniu postępowania.

Przeczytaj koniecznie: Lublin. 26-latka udusiła troje dzieci. Jej matka zdradza: Krzyczałam do niej, ale to nie była moja córka

30 września 2021 roku, policjanci zatrzymali Paulinę N. na miejscu zdarzenia. Podejrzana przyznała się do zabójstwa i została tymczasowo aresztowana w areszcie specjalnym z oddziałem szpitalnym. Kilka lat wcześniej sąd ograniczył władzę rodzicielską kobiecie, w stosunku do najstarszego syna „z uwagi na dobro dziecka” i była poddawana „stałemu nadzorowi kuratora sądowego.

Sonda
Czy Paulina N. powinna jeszcze wyjść na wolność?