Udusiła trójkę własnych dzieci gołymi rękami. Nowe szczegóły tragedii w Lublinie

i

Autor: KWP Lublin Udusiła trójkę własnych dzieci gołymi rękami. Nowe szczegóły tragedii w Lublinie

Udusiła trójkę własnych dzieci? Nowe szczegóły zbrodni w Lublinie [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-10-02 5:00

Alanek (†4 l.), Lena (†2 l.) i malutka Nadia (†8 mies.). Ze zdjęć dzieci patrzą uśmiechnięte, pewne tego, że ich mama, choć wiele razy pokazywała im złe oblicze, to przecież kocha je i nigdy tak naprawdę nie skrzywdzi... Jakże się myliły! Paulina N. (26 l.) popełniła zbrodnię potworną, dusząc po kolei maleństwa gołymi rękami, patrząc na nie, jak w konwulsjach tracą dech i uchodzi z nich życie. Nowe szczegóły potrójnego zabójstwa dzieci w Lublinie.

Od centrum miasta, sklepów, ruchliwej ulicy miejsce tragedii dzieli ledwie 300 m – mały, zaniedbany budynek z podwóreczkiem stoi w jednej z odnóg Narutowicza. Paulina N. sprowadziła się tam w kwietniu br., kiedy jej partner trafił do więzienia. Pokoik, łazienka i małe podwórko za wysokim murem. W czwartek ok. godz. 10.00 w mieszkaniu zjawiła się babcia. Cieszyła się, że zobaczy znowu rozbrykane wnuki. Zamiast tego doznała szoku. Dzieci nie dawały znaku życia. Policja zatrzymała mamę dzieciaków – Paulinę N.

Co stało się 30 września? Pierwsze ustalenia prokuratury szokują. Paulina N. przyznała, że to ona zabiła dzieci, złożyła obszerne wyjaśnienia, opisała, jak to zrobiła.

Usłyszała trzy odrębne zarzuty dotyczące zabójstwa każdego z dzieci, wszystkie zarzuty zagrożone są karą nawet dożywotniego więzienia – mówi prok. Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Była trzeźwa, pobrano od niej krew w celu przeprowadzenia badań toksykologicznych.

Paulina N. z Lublina udusiła trójkę swoich dzieci gołymi rękami. Kobieta przyznała się do winy.

Wiadomo, że matka zabitych dzieci leczyła się na schizofrenię i przestała brać leki. Czy Alanek, Lenka i Nadia zapłacili życiem za zwidy matki? Podobno ona sama ostatnio rozpowiadała znajomym i rodzinie, że widuje twarz diabła i słyszy jego głos. Zostało to jednak zinterpretowane jako głupawe żarty. – Nie wykluczamy skierowania kobiety na specjalistyczne badania psychiatryczne – dodaje prok. Kępka.

Zobacz też: Lublin: Matka udusiła trójkę dzieci?! Ciała znalazła babcia [ZDJĘCIA]

Domek przez ścianę sąsiaduje z posesją pani Doroty. Kobieta już niejedno słyszała i widziała. – Co tam się działo, było straszne. Krzyki, przekleństwa, rozbawione towarzystwo – wspomina ze łzami w oczach i ubolewa nad losem dzieci. Sąsiadka wiele razy prosiła o pomoc policję, bo sama bała się interweniować. – Czasami krzyczała na te dzieciaki, wyzywając od najgorszych, innym razem była najlepszą matką na świecie – wspomina.

W piątek decyzją Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie Paulina N. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Grozi jej dożywocie.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?