Łuków. Została potrącona przez auto, uderzyła twarzą w krawężnik i... dostała mandat

i

Autor: Policja Lubelska

Szokujące wideo

Łuków. Została potrącona przez auto, uderzyła twarzą w krawężnik i... dostała mandat [WIDEO]

2022-07-27 17:35

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Łukowie (woj. lubelskie). 48-letnia rowerzystka, przejeżdżając przez przejście dla pieszych, została potrącona przez auto. Kobieta uderzyła twarzą w krawężnik, na szczęście obrażenia nie okazały się poważne. Kobieta została ukarana mandatem. Publikujemy ku przestrodze wideo ze zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (25 lipca), po godzinie 15:00, na ul. Wojska Polskiego w Łukowie. W rejonie ronda kierująca rowerem 48-latka zderzyła się z samochodem i uderzyła twarzą w krawężnik. "Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierująca samochodem marki Kia 33-latka z gminy Stanin zderzyła się z 48-letnią rowerzystką. Pokrzywdzona kobieta doznała, jak się później na szczęście okazało, niegroźnych urazów. Po udzieleniu pomocy medycznej powróciła do domu" - opisuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

ZOBACZ TEŻ: Nagle zjechał na przeciwległy pas. Tragedia była blisko [WIDEO]

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że 48-letnia kobieta jechała na rowerze po chodniku i wjechała na przejście dla pieszych. W tym momencie kierująca osobówką ruszyła i przodem auta uderzyła w jadącą po przejściu rowerzystkę. Potrącona kobieta upadła z jednośladem na jezdnię, głową uderzyła w chodnik.

Przejeżdżała przez pasy "od zawsze", w końcu doszło do wypadku. Uderzyła twarzą w krawężnik

48-latka tłumaczyła mundurowym, że zawsze w tym rejonie jeździła rowerem po chodniku, że zawsze przejeżdżała na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych. Policjanci uświadomili rowerzystkę, że taki manewr dozwolony jest tylko w miejscu, gdzie jest wyznaczony przejazd dla rowerzystów, że przejście dla pieszych nie jest miejscem do przejeżdżania dla rowerzystów - podaje policjant.

Na szczęście tym razem skończyło się na niegroźnych obrażeniach. Policjanci ukarali 48-latkę mandatem karnym. Policja opublikowała na swojej stronie wideo z kamery monitoringu, na którym widać całe zdarzenie - ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

CZYTAJ TEŻ: Plantacja konopi między blokami. Szokujący widok w Lublinie [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?