Szokujący widok w Lublinie

i

Autor: Adam Mucha/Super Express Szokujący widok w Lublinie

Najsłynniejsze pole w Lublinie

Lublin: Plantacja konopi między blokami. Szokujący widok na najsłynniejszym polu w Lublinie

2022-07-26 12:22

Plantacja konopi między blokami! Najsłynniejsze pole w Lublinie znów jest na ustach – nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i całej Polski. Od lat pokazujemy żniwa w tym miejscu. Kombajn koszący zboże między balkonami wzbudzał niemałą sensację. W tym roku emocje są i będą jeszcze większe, bo między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie rosną… konopie!

Janusz Wydra zasłynął tym, że nie sprzedał – jak inni wokół – swojej ziemi deweloperom. I gdy dookoła z każdej strony wyrosły bloki, jego skrawek ziemi dalej pełnił „starą” funkcję… Co roku obsiewany i koszony. W tym roku żniwa będą wyglądały inaczej, bo między blokami w Lublinie rosną konopie. Zielone krzaki przewyższają wysokością dorosłego człowieka i… szokują!

Zobacz też: Żniwa między blokami. Rolnik niezłomny znowu w akcji w Lublinie

Szokujący widok w Lublinie

i

Autor: Adam Mucha/Super Express Szokujący widok w Lublinie

Plantacja konopi w Lublinie. Krzaki między balkonami

Ta plantacja konopi szokuje, choć nie jest nielegalna. Między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie rosną konopie włókniste Cannabis Sativa L. To odmiana, która nie zawiera THC i nie jest psychoaktywna, jak „słynne” konopie indyjskie.

Plantacja powstała między blokami, bo rolnik niezłomny, pan Janusz, wydzierżawił pole firmie Hemplab, która zajmuje się uprawą konopi wykorzystywanych m.in. w przemyśle kosmetycznym. Emocje wokół pola między blokami w Lublinie są teraz jeszcze większe!

Plantacja konopi została ogrodzona, by nikt jej nie niszczył. Na płocie są też tabliczki informujące o tym, że cała uprawa jest legalna i – upraszczając – nikt tu nie produkuje narkotyków.

Szokujący widok w Lublinie

i

Autor: Adam Mucha/Super Express Szokujący widok w Lublinie

Żniwa na polu między blokami. W tym roku będą inne

Żniwa między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie w tym roku będą wyglądały inaczej niż zwykle. Nadejdą za niecałe dwa miesiące. Już teraz krzaki konopi rosnące między balkonami osiągnęły wysokość dorosłego człowieka i dalej pną się w górę. Docelowo będą miały ok. trzech, czterech metrów.

Sonda
Czy uprawialibyście konopie indyjskie, gdyby były legalne?
Ogień, wianki i woda, czyli "Sobótka" w Lublinie