Skarbiciesz: Psy zagryzły człowieka! Zgroza na Lubelszczyźnie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/birgl Skarbiciesz: Psy zagryzły człowieka! Zgroza na Lubelszczyźnie

Horror

Skarbiciesz: Psy zagryzły człowieka! Nie miał szans na przeżycie

2022-07-25 12:52

Makabryczne zdarzenie na Lubelszczyźnie. Śledczy badają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w sobotę w małej wsi Skarbiciesz (pow. lubartowski, woj. lubelskie). Mężczyzna został zagryziony przez dwa psy! Próbował się ratować, ale gdy potężne zwierzęta powaliły go na ziemię, nie miał już szans…

Dwa psy zagryzły człowieka w miejscowości Skarbiciesz na Lubelszczyźnie. Jak doszło do tej tragedii? Śledczy, którzy badają sprawę, nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, z uwagi na dobro śledztwa. Nietrudno sobie jednak wyobrazić, jak makabryczne były ostatnie chwile życia zaatakowanego mężczyzny…

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, sierż. szt. Jagoda Stanicka potwierdza w rozmowie z SE, że do takiego zdarzenia faktycznie doszło w sobotę, 23 lipca.

To, że doszło do zagryzienia człowieka w Skarbicieszu w gminie Jeziorzany, potwierdza także prok. Krzysztof Maryńczak, szef Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. Śledczy nie zdradzają jednak szczegółów całego, makabrycznego zdarzenia.

Przy drodze gruntowej znaleziono zwłoki 48-latka, który miał ślady po wielu ugryzieniach przez psy. Ze względu na to, że przy ciele mężczyzny były również ślady łap, policjanci z prokuratorem podejrzewali, że doszło do pogryzienia przez psy – tłumaczy w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, prok. Agnieszka Kępka.

Sonda
Czy zostałaś/eś kiedykolwiek zaatakowany przez agresywne psy?

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że psy zaatakowały 48-latka, gdy jechał na rowerze. Najprawdopodobniej były to owczarki belgijskie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli agresywne psy na jednej z posesji.

Podjęto próbę ich uśpienia, a potem zadecydowano o ich odstrzale. Jeden został odstrzelony na miejscu, a drugi został na pewno postrzelony, po czym uciekł – informuje Kępka.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwa ustalanie właściciela psów. Sekcja zwłok 48-latka zaplanowana jest na środę (27.07). Przeprowadzona ma zostać również sekcja zwłok zastrzelonego psa.

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa