Przepadł bez wieści

Dęblin: Dramatyczne poszukiwania 20-letniego Szymona. Znaleźli jego rzeczy na brzegu rzeki

2022-07-25 10:07

Dęblin. Dramatyczne poszukiwania 20-letniego studenta Lotniczej Akademii Wojskowej. Gdzie jest Szymon Masarski? Młody mężczyzna zaginął w piątkowy wieczór. Nad brzegiem rzeki (Wieprz) znaleziono jego rzeczy i dokumenty. Co tam się stało?! 20-letni Szymon pochodził z Cieszyna na Śląsku. Przyjechał do Dęblina na studia w „Szkole Orląt”.

Zaginiony to Szymon Masarski (20 lat) z Cieszyna (woj. śląskie), czasowo mieszkający w Dęblinie (woj. lubelskie). Jest studentem „Szkoły Orląt” Lotniczej Akademii Wojskowej. Od piątku (22.07) nikt go nie widział. W sobotę (23.07) znaleziono jego rzeczy.

Mężczyzna w piątek w nocy między godziną 21.00-22.00 wyszedł z obecnego miejsca zamieszkania w Dęblinie i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną – informuje st. asp. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

W sobotę nad brzegiem rzeki Wieprz w Dęblinie (osiedle Masów) znaleziono rzeczy i dokumenty 20-latka.

Poszukiwania 20-latka w Dęblinie. Zaginął Szymon Masarski

Zaginionego Szymona Masarskiego w Dęblinie i okolicach szukają policjanci, ale też strażacy, wojskowi, członkowie rodziny, wolontariusze. Teren rzeki Wieprz jest przeczesywany za pomocą łodzi z sonarem.

Sprawdzana jest linia brzegowa oraz teren przyległy do rzeki – zarówno pieszo, jak i konno, z udziałem członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych 3. Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego. W toku poszukiwań użyto helikoptera policyjnego, psa tropiącego oraz dronów – wylicza Marchlak.

Dotychczasowe, zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, nie przyniosły efektu. Gdzie jest Szymon Masarski? Policja prosi o kontakt każdego, kto może pomóc w odnalezieniu 20-letniego studenta LAW z Dęblina.

Policjanci publikują też zdjęcie i rysopis zaginionego: wzrost 165 cm, sylwetka szczupła, włosy proste, krótko ostrzyżone, koloru ciemnego, nos prosty średni, uszy normalne, brak blizn i tatuaży.

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani
Sonda
Czy kiedykolwiek angażowałeś/aś się w poszukiwania zaginionej osoby?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze – zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga – pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.