Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/oleg_mit Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

2022-02-22 13:52

Akcja manifestacji solidarności z Ukrainą w Lublinie, na Placu Litewskim 22.02.2022. Mieszkańcy Lublina chcą pokazać wsparcie dla wschodnich sąsiadów i tysięcy Ukraińców mieszkających i uczących się w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że konflikt na wschodzie i wojna w Ukrainie może się zaognić. – W tych trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc i solidarność – pisze prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. W mieście część budynków rozbłyśnie barwami Ukrainy.

Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02.2022 r., godz. 17.00, Plac Litewski

Akcja i manifestacja solidarności i wsparcia dla Ukrainy i Ukraińców – we wtorek (22.02), o godz. 17.00 na Placu Litewskim. Mieszkańcy Lublina i Ukraińcy mieszkający i żyjący w Polsce chcą wyrazić swój sprzeciw wobec ofensywnych działań Rosji, jej agresji na Ukrainę. Wspólna manifestacja ma być gestem solidarności.

Dzisiaj (22.02) o 17.00 na Placu Litewskim staniemy razem przeciwko agresji Rosji na Ukrainę #StandWithUkraine – zapowiadają w sieci organizatorzy wtorkowej manifestacji w Lublinie.

W Lublinie mieszkają tysiące Ukraińców, wielu studiuje na tutejszych uczelniach, pracuje. Przez ostatnie lata ich liczba systematycznie rośnie, a sąsiedzi zza wschodniej granicy coraz mocniej asymilują się z mieszkańcami Lublina. Dziś Polacy chcą okazać im swoje wsparcie w obliczu wojny na Ukrainie.

Lublin solidarny z Ukrainą. Iluminacje na Placu Litewskim i Arenie Lublin

W geście solidarności z Ukrainą od dzisiaj (wtorek, 22 lutego) do niedzieli (27 lutego) o godz. 17.00 iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w niebiesko-żółtych barwach flagi Ukrainy. Dzisiaj od godz. 18.00, w barwach ukraińskich zaświeci się również Arena Lublin – zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz też: Zboczeniec macał je na ulicy i w autobusie! 51-latek z Lublina udawał policjanta

Krzysztof Żuk: Możecie liczyć na naszą pomoc

W opublikowanym w sieci oświadczeniu prezydent Lublina, Krzysztof Żuk przypomniał swoje niedawne słowa, skierowane do ukraińskich miast partnerskich. – W imieniu własnym i mieszkańców Lublina pragnę przekazać wyrazy solidarności i wsparcia. W tych trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc i solidarność – pisze Krzysztof Żuk.

Gen. Mieczysław Bieniek: Putin traktuje Ukrainę jak część Rosji

W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy, która w zasadzie stała się faktem, uważam, że nie możemy pozostać obojętni i liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz państwa NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe. Pamiętajmy też o naszych przyjaciołach w Ukrainie, wspierajmy mieszkających w Lublinie obywateli Ukrainy, a jest ich przecież wielu – napisał w sieci prezydent Lublina.

Sonda
Czy Polacy mogą pomóc Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE