Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/oleg_mit Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02. Manifestacja na Placu Litewskim

2022-02-22 13:52

Akcja manifestacji solidarności z Ukrainą w Lublinie, na Placu Litewskim 22.02.2022. Mieszkańcy Lublina chcą pokazać wsparcie dla wschodnich sąsiadów i tysięcy Ukraińców mieszkających i uczących się w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że konflikt na wschodzie i wojna w Ukrainie może się zaognić. – W tych trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc i solidarność – pisze prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. W mieście część budynków rozbłyśnie barwami Ukrainy.

Wojna na Ukrainie. Lublin solidarny z Ukrainą 22.02.2022 r., godz. 17.00, Plac Litewski

Akcja i manifestacja solidarności i wsparcia dla Ukrainy i Ukraińców – we wtorek (22.02), o godz. 17.00 na Placu Litewskim. Mieszkańcy Lublina i Ukraińcy mieszkający i żyjący w Polsce chcą wyrazić swój sprzeciw wobec ofensywnych działań Rosji, jej agresji na Ukrainę. Wspólna manifestacja ma być gestem solidarności.

Dzisiaj (22.02) o 17.00 na Placu Litewskim staniemy razem przeciwko agresji Rosji na Ukrainę #StandWithUkraine – zapowiadają w sieci organizatorzy wtorkowej manifestacji w Lublinie.

W Lublinie mieszkają tysiące Ukraińców, wielu studiuje na tutejszych uczelniach, pracuje. Przez ostatnie lata ich liczba systematycznie rośnie, a sąsiedzi zza wschodniej granicy coraz mocniej asymilują się z mieszkańcami Lublina. Dziś Polacy chcą okazać im swoje wsparcie w obliczu wojny na Ukrainie.

Lublin solidarny z Ukrainą. Iluminacje na Placu Litewskim i Arenie Lublin

W geście solidarności z Ukrainą od dzisiaj (wtorek, 22 lutego) do niedzieli (27 lutego) o godz. 17.00 iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w niebiesko-żółtych barwach flagi Ukrainy. Dzisiaj od godz. 18.00, w barwach ukraińskich zaświeci się również Arena Lublin – zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz też: Zboczeniec macał je na ulicy i w autobusie! 51-latek z Lublina udawał policjanta

Krzysztof Żuk: Możecie liczyć na naszą pomoc

W opublikowanym w sieci oświadczeniu prezydent Lublina, Krzysztof Żuk przypomniał swoje niedawne słowa, skierowane do ukraińskich miast partnerskich. – W imieniu własnym i mieszkańców Lublina pragnę przekazać wyrazy solidarności i wsparcia. W tych trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc i solidarność – pisze Krzysztof Żuk.

Gen. Mieczysław Bieniek: Putin traktuje Ukrainę jak część Rosji

W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy, która w zasadzie stała się faktem, uważam, że nie możemy pozostać obojętni i liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz państwa NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe. Pamiętajmy też o naszych przyjaciołach w Ukrainie, wspierajmy mieszkających w Lublinie obywateli Ukrainy, a jest ich przecież wielu – napisał w sieci prezydent Lublina.

Sonda
Czy Polacy mogą pomóc Ukrainie?