QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie

2022-02-11 5:00
QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Comfreak QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie

Największe książkowe bestsellery. Znasz tytuły najpopularniejszych książek w historii? To tytuły z całego świata! Pamiętasz je wszystkie? Zadanie jest proste – musisz tylko uzupełnić jedno, brakujące słowo. Wydaje się proste, ale niektóre pytania mogą przysporzyć problemów, a inne okażą się podchwytliwe. Spróbuj już teraz rozwiązać nasz quiz!

Quiz o literaturze i książkach na SE.pl. Sprawdź, czy znasz i pamiętasz największe bestsellery, czyli najpopularniejsze książki świata, które sprzedano w milionach egzemplarzy. Chyba każdy zna te tytuły – nawet jeśli nie przeczytał książki. Zadanie wydaje się łatwe, bo wystarczy zgadnąć jedno słowo, ale statystyki pokazują, że o pomyłkę nietrudno. Jak będzie u Ciebie? Czy uda Ci się rozwiązać nasz quiz zatytułowany: „Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!”? Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?

Dziś w naszym quizie pytamy o najpopularniejsze książki świata, a właściwie ich tytuły. Te dzieła zdobyły tak szerokie grono miłośników i czytelników, że sprzedano miliony wydań… A Ty, czytałeś je wszystkie? Nawet jeśli nie, to bez wątpienia znasz ich tytuły! Na liście autorów tych bestsellerów są takie postaci, jak: J.K. Rowling i J.R.R. Tolkien, ale też Agatha Christie czy Gabriel García Márquez. Nawet jeśli nie pamiętasz nazwisk pisarzy, to już same tytuły skojarzysz w mgnieniu oka!

Lubisz rozwiązywać quizy, testy wiedzy, sprawdzać swoją pamięć i inteligencję? Jeśli jesteś zadowolony z wyniku quizu: „Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!”, spróbuj rozwiązać też inne nasze łamigłówki! W tej – Co to za lekarz? Kosmiczne nazwy specjalizacji. Rozszyfrujesz je? – pytamy o dziwnie brzmiące nazwy lekarskich specjalności. Czym zajmuje się balneolog albo hematolog? Mamy też dla Ciebie ekstremalnie trudny test językowy, czyli quiz pt.: „Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają?”. Sprawdź, czy zdobędziesz komplet punktów!

Jeśli jesteś zadowolony ze swojego wyniku w quizie, pochwal się nim w komentarzu, na Facebooku i udostępnij ten artykuł znajomym, żeby też mogli podjąć wyzwanie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE