QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Comfreak QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo! Niejeden wymięknie

2022-02-11 5:00

Największe książkowe bestsellery. Znasz tytuły najpopularniejszych książek w historii? To tytuły z całego świata! Pamiętasz je wszystkie? Zadanie jest proste – musisz tylko uzupełnić jedno, brakujące słowo. Wydaje się proste, ale niektóre pytania mogą przysporzyć problemów, a inne okażą się podchwytliwe. Spróbuj już teraz rozwiązać nasz quiz!

Quiz o literaturze i książkach na SE.pl. Sprawdź, czy znasz i pamiętasz największe bestsellery, czyli najpopularniejsze książki świata, które sprzedano w milionach egzemplarzy. Chyba każdy zna te tytuły – nawet jeśli nie przeczytał książki. Zadanie wydaje się łatwe, bo wystarczy zgadnąć jedno słowo, ale statystyki pokazują, że o pomyłkę nietrudno. Jak będzie u Ciebie? Czy uda Ci się rozwiązać nasz quiz zatytułowany: „Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!”? Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?

Dziś w naszym quizie pytamy o najpopularniejsze książki świata, a właściwie ich tytuły. Te dzieła zdobyły tak szerokie grono miłośników i czytelników, że sprzedano miliony wydań… A Ty, czytałeś je wszystkie? Nawet jeśli nie, to bez wątpienia znasz ich tytuły! Na liście autorów tych bestsellerów są takie postaci, jak: J.K. Rowling i J.R.R. Tolkien, ale też Agatha Christie czy Gabriel García Márquez. Nawet jeśli nie pamiętasz nazwisk pisarzy, to już same tytuły skojarzysz w mgnieniu oka!

Lubisz rozwiązywać quizy, testy wiedzy, sprawdzać swoją pamięć i inteligencję? Jeśli jesteś zadowolony z wyniku quizu: „Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!”, spróbuj rozwiązać też inne nasze łamigłówki! W tej – Co to za lekarz? Kosmiczne nazwy specjalizacji. Rozszyfrujesz je? – pytamy o dziwnie brzmiące nazwy lekarskich specjalności. Czym zajmuje się balneolog albo hematolog? Mamy też dla Ciebie ekstremalnie trudny test językowy, czyli quiz pt.: „Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają?”. Sprawdź, czy zdobędziesz komplet punktów!

Jeśli jesteś zadowolony ze swojego wyniku w quizie, pochwal się nim w komentarzu, na Facebooku i udostępnij ten artykuł znajomym, żeby też mogli podjąć wyzwanie!