QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/StockSnap QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

2022-01-04 7:00

Nie wiedzieć tego wszystkiego to grzech, a z drugiej strony – trzeba jakiegoś cudu i bożej pomocy, żeby zdobyć komplet punktów w tym quizie. Jesteś prawdziwym katolikiem? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż test wiedzy o Kościele katolickim. To prawdziwe wyzwanie – niezależnie od tego, czy podejmą je wierzący, czy niewierzący, praktykujący czy nie. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy jesteś prawdziwym, gorliwym katolikiem!

Jesteś prawdziwym katolikiem? A może po prostu sporo wiesz o Kościele katolickim? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz, w którym sprawdzamy wiedzę o zasadach, modlitwach czy tradycjach, jakie powinni znać katolicy. Ile jest przykazań kościelnych? Jak brzmią modlitwy odmawiane w kościele? Kiedy trzeba pościć, a kiedy nie? Jaką są sakramenty i kiedy się je przyjmuje? Wiesz to wszystko? Jeśli tak, to spróbuj rozwiązać nasz quiz – test wiedzy o Kościele katolickim. To nie jest łatwe zadanie, ale warto spróbować!

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?

Znasz na pamięć „Ojcze nasz” i umiesz dokończyć tekst tej modlitwy? A teksty wypowiadane podczas mszy świętej przez wiernych – pamiętasz je na tyle, by wskazać prawidłowe odpowiedzi? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż quiz, który zatytułowaliśmy prowokacyjnie „Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele”. Uzyskanie 15 prawidłowych odpowiedzi tym razem nie jest łatwym zadaniem. Trzeba być prawdziwym geniuszem albo nie lada ekspertem, by zdobyć komplet punktów.

Lubisz quizy dotyczące Kościoła i wiary? Spróbuj swoich sił także w tym teście wiedzy: QUIZ. Nie wiedzieć tego to grzech!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Marzy mi się zmiana pokoleniowa w Episkopacie

Pytania w quizie „Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!” nie są podchwytliwe, ale też nie dla każdego właściwe odpowiedzi będą oczywistością. Proste pytania mieszają się tu z tymi, które mogą sprawić trudność nawet najbardziej zagorzałym katolikom. Rozwiązując nasz test wiedzy, możesz jednak dowiedzieć się czegoś nowego, także o Kościele katolickim – jego zasadach i tradycjach.

Jeśli lubisz rozwiązywać quizy, sprawdź też koniecznie te propozycje, które skusiły już setki tysięcy naszych Czytelników:

QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów?

QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

QUIZ. Największe POLSKIE PRZEBOJE. Dokończysz refren? Te HITY zna KAŻDY. A Ty?

Quiz to forma intelektualnej rozrywki – forma sprawdzenia się i wyzwanie, ale też okazja do dobrej zabawy. Jeśli lubisz łamigłówki i pytania padające w teleturniejach, powinieneś spróbować też zmierzyć się z naszymi quizami i testami wiedzy na SE.pl. Publikujemy wyzwania o różnym poziomie trudności i dotyczące różnych dziedzin życia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Zobacz też koniecznie: QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test