QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/StockSnap QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

QUIZ. Dokończysz ten wiersz? To same klasyki. Ciekawe, czy wciąż pamiętasz je ze szkoły

2022-07-14 5:03

Dokończysz ten wiersz? Sprawdź, czy pamiętasz ze szkoły te słynne wiersze, rymowanki i utwory, których chyba każdy z nas uczył się na pamięć. Nie każdy lubił recytowanie na lekcjach języka polskiego, ale wiersze ze szkoły zostają w pamięci na lata! W naszym quizie znajdziesz same klasyki. Pamiętasz je jeszcze? Rozwiąż test i sprawdź, czy dokończysz ten wiersz!

Dokończysz ten wiersz? Poezja, którą recytowaliśmy w szkole, zostaje w głowie na całe życie. Inwokacja z "Pana Tadeusza", "Świtezianka" albo… "Lokomotywa" i "Ptasie radio". Wielkie dzieła albo rymowanki, które zna każde dziecko. Do tego nuta patriotyzmu z wierszy recytowanych podczas akademii… Pamiętasz je wszystkie? Sprawdź, jak wiele zostało Ci w głowie ze szkolnych recytacji. Możesz się zdziwić, widząc, ile pamiętasz po latach! Z drugiej strony osiągnięcie nawet 50 proc. punktów w tym quizie to prawdziwy wyczyn i powód do dumy. A może liczysz na komplet punktów i same prawidłowe odpowiedzi? Rozwiąż quiz: Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

Pytanie 1 z 15
Każdy z nas pamięta słowa Inwokacji z „Pana Tadeusza”: „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak...”

Pamiętasz słowa „Ody do radości” i dziecięcych rymowanek oraz wierszy Jana Brzechwy? Nawet jeśli myślisz, że nie, to spróbuj rozwiązać ten quiz. Wiele osób, gdy zaczyna przypominać sobie szkolną poezję, jest zszokowanych, że tak wiele jeszcze pamięta po kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu latach.

Zobacz też: QUIZ jak krzyżówka. Wskaż odpowiedzi i zgadnij hasło. Lekko nie będzie!

Jedni uwielbiali język polski i recytacje, a inni – uczyli się tylko tyle i tylko tego, co było absolutnie konieczne. I kiedyś i dziś poznajemy w szkole wiele wierszy – dziecięcych, patriotycznych i prawdziwych literackich i poetyckich klasyków… Może nie każdy lubił recytować je przed całą klasą lub szkołą, ale bez wątpienia te wiersze zapadają w pamięć. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły? Rozwiąż quiz powyżej i sprawdź swoją wiedzę!

Jakie rozmowy słyszy się na straganie w dzień targowy? Gdzie ukryły się okulary pana Hilarego? Czy pamiętasz te wiersze i rymowanki ze szkoły? W naszym quizie pytamy o absolutne klasyki – szkolne wiersze do recytacji, które pamięta każdy z nas. Są wśród nich także dzieła Mickiewicza i patriotyczne, podniosłe wiersze, recytowane na akademiach i apelach. Pamiętasz je jeszcze? Sprawdź, ile zostało Ci w głowie z nauki na pamięć na lekcjach języka polskiego. Rozwiąż quiz powyżej: Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

Zaskakujące prognozy gospodarcze na 2022 rok
Listen on Spreaker.