QUIZ. Największe książkowe BESTSELLERY. Pamiętasz, kto je napisał? To prawdziwe WYZWANIE!

i

Autor: Pixabay/Comfreak

Sprawdź się!

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Pamiętasz, kto je napisał? To prawdziwe wyzwanie!

2022-08-15 17:09

Spraw, by pani od polskiego była z Ciebie dumna! Pamiętasz autorów najpopularniejszych książek w historii literatury na świecie i w Polsce? Część z nich znasz ze szkoły, ale każdą warto poznać. Jakie są największe książkowe bestsellery wszech czasów? Jacy autorzy sprzedali swoje dzieła w setkach milionów egzemplarzy? Rozwiąż nasz quiz, w którym pytamy o największe książkowe bestsellery. Kto je napisał? Ten test to prawdziwe wyzwanie. Spróbuj swoich sił i pochwal się wynikiem!

Największe książkowe bestsellery w historii. Pamiętasz, kto je napisał? Dziś sprawdzamy Twoją wiedzę o najpopularniejszych książkach na świecie i ich autorach. Te publikacje sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy. Wychowały się na nich całe pokolenia. Te tytuły zna cały świat. A Ty? Czy pamiętasz, kto napisał te największe książkowe bestsellery?

Zobacz też: QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę! To prawdziwe wyzwanie – i dla moli książkowych i dla tych, którzy dawno nie byli w księgarni lub bibliotece. Każdy powinien spróbować! Rozwiąż test i pochwal się wynikiem.

QUIZ. Największe książkowe BESTSELLERY. Pamiętasz, kto je napisał? To prawdziwe WYZWANIE!

Pytanie 1 z 15
„Don Kichot”, a właściwie „Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy” to jedna z najpopularniejszych książek w historii. Zwykło się mówić, że powieść rozeszła się w ponad 500 milionach egzemplarzy. Kto jest jej autorem?

J.K. Rowling i J.R.R. Tolkien. Karol Dickens i Antoine de Saint-Exupéry. Paulo Coelho i Dan Brown. Znasz i pamiętasz tych autorów największych książkowych bestsellerów? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! Spraw, aby Twoja pani od polskiego była dumna!

Quiz „Największe książkowe bestsellery. Pamiętasz, kto je napisał?” to prawdziwe wyzwanie dla miłośników literatury. Sprawdź, swoją wiedzę! Pamiętaj, że ten test, jak każdy nasz quiz, to tylko forma zabawy i intelektualnej rozrywki. Traktuj ją zawsze z przymrużeniem oka i jako dobrą zabawę. Jeśli będziesz chciał, pochwal się wynikiem testu i pokaż go innym, by też mogli sprawdzić swoją wiedzę.

Pokazali, że graffiti to sztuka. Niesamowite prace artystów street artu w Lublinie.