QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test

i

Autor: Pixabay/Paul_Stachowiak Nietypowe wyrazy ze słownika. Wiesz, co znaczą?

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test językowy

2021-07-06 5:00

Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Czy w ogóle istnieją? Niejedna osoba złapie się za głowę, widząc te słowa. Czym są kalumnie, a czym aberracja? To będzie ekstremalnie trudny test dla prawdziwych geniuszy. Jeśli zdobędziesz choć połowę punktów, to śmiało możesz chodzić z głową podniesioną wysoko i chwalić się tym bliskim i znajomym. Rozwiąż quiz zawierający nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają te obce wyrazy? Rozwiąż nasz ekstremalnie trudny test. Sprawdź swoją wiedzę albo… szczęście. Quiz: Nietypowe wyrazy ze słownika na SE.pl.

Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test

Nietypowe wyrazy ze słownika wstawiliśmy do quizu. Twoim zadaniem jest wskazanie, co oznaczają. A może w ogóle nie istnieją? To ekstremalnie trudny test! Jest doskonałym wyzwaniem dla tych, którzy lubią wyzwania, krzyżówki albo podchwytliwe pytania. W jednym miejscu znajdziesz kilkadziesiąt bardzo trudnych i mało popularnych słów z języka polskiego. Co oznaczają? Nietypowe wyrazy ze słownika i ich definicje i znaczenia. To bardzo trudny test! Nie każdy sobie z nim poradzi. Maksymalna liczba punktów to absolutny powód do dumy. Są tacy, którzy twierdzą, że nawet 50 proc. punktów to już prawdziwy wyczyn. A Ty? Ile punktów zdobędziesz? Rozwiąż quiz!

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika

Pytanie 1 z 20
Kolaboracja to:

Trudne słowa w języku polskim. Nieznane, nietypowe, mało popularne wyrazy. To nimi wypełniliśmy quiz: „Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test”, który oddajemy w Wasze ręce na SE.pl. Jesteście ciekawi swojego wyniku? Rozwiąż quiz powyżej i sprawdź, jak Ci pójdzie.

Lubisz rozwiązywać quizy? Zobacz też:

QUIZ jak krzyżówka. Wskaż odpowiedzi i zgadnij hasło. Lekko nie będzie!

QUIZ. Największe POLSKIE PRZEBOJE. Dokończysz refren? Te HITY zna KAŻDY. A Ty?

QUIZ. Największe książkowe BESTSELLERY. Pamiętasz, kto je napisał? To prawdziwe WYZWANIE!

TEST: Czy jesteś PRAWDZIWYM KATOLIKIEM?? Nie wiedzieć tego to GRZECH! [QUIZ]

QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają?

Tych słów nie wypowiadamy, nie zapisujemy, ani nawet nie słyszymy zbyt często. Czasem jednak na nie trafiamy, a wtedy warto wiedzieć, co oznaczają. Wiesz, czy musisz sprawdzić? W quizie „Nietypowe wyrazy ze słownika” znajdziesz takie trudne słowa, jak:

  • melepeta,
  • adaptacja,
  • kalumnie,
  • aberracja,
  • wiktuały.

Wiesz, co oznaczają? Nie czekaj i rozwiąż quiz. W teście znajdziesz jeszcze wiele innych wyrazów, które będą dla Ciebie wyzwaniem. Nie wiesz, co znaczą te słowa? Śmiało spróbuj rozwiązać quiz – w każdym pytaniu przygotowaliśmy podpowiedzi – odpowiedzi do wyboru, które naprowadzą Cię na właściwy trop. Zła odpowiedź to też dobra wiadomość, bo właśnie w tym momencie poznasz znaczenie jakiegoś nietypowego wyrazu, nieznanego słowa, które może przydać Ci się w przyszłości.

Lanberry z premierowym utworem w Radiu SuperNova