QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/marionbrun QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

QUIZ. Co to za lekarz? Kosmiczne nazwy specjalizacji. Rozszyfrujesz je?

2021-09-08 9:29

Quiz o medycynie na SE.pl. Czym zajmuje się ten lekarz? Chirurg czy okulista to specjalizacje, które zna każdy. Ale co robi balneolog albo hematolog? Spróbuj zgadnąć, z czym wiążą się te specjalizacje lekarskie. Ile punktów uda Ci się zdobyć? Polegniesz w połowie testu, czy dotrwasz do końca? Dziś pytamy o medyczne specjalizacje, których nazwy brzmią dziwnie i tajemniczo.

Proktolog, dermatolog, chirurg, okulista albo… balneolog i hematolog. Czym zajmują się ci lekarze? Oto jeden z najtrudniejszych quizów o medycynie, w którym pytamy o brzmiące dziwnie i obco nazwy lekarskich specjalizacji. Czym zajmują się ci lekarze? W jakiej sytuacji ich pomoc może okazać się przydatna? Rozwiąż quiz poniżej. Polegniesz w połowie czy śmiało zmierzysz się z wszystkimi pytaniami? Każde kolejne będzie coraz trudniejsze. Ile punktów uda Ci się zdobyć?

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to:

Każdy z nas raz na jakiś czas musi skorzystać z pomocy lekarza. Życzymy, żeby Ciebie i każdego z nas spotykało to jak najrzadziej. Jeśli już jednak musimy zaczerpnąć z dorobku współczesnej medycyny, to jaki lekarz będzie nam w stanie pomóc? Każdy z nas wie, czym zajmuje się chirurg albo okulista, ale… neuropatolog i nefrolog? Jeśli nie spotykasz lekarzy na co dzień, to może śledzisz ich przygody w telewizyjnych serialach. Na co dzień walczą o nasze życie i zdrowie. Medycyna cały czas się rozwija, a lekarze razem z nią. Zdobywają też nowe specjalizacje, a więc potwierdzoną wiedzę i praktykę z zakresu danego obszaru medycyny. Dzięki temu mogą leczyć konkretne choroby, mierzyć się z konkretnymi schorzeniami.

Poradnik Zdrowie: sprawdzone sposoby na problemy z koncentracją

Czym zajmuje się

  • perinatolog,
  • otorynolaryngolog,
  • neuropatolog,
  • nefrolog,
  • hipertensjolog,
  • gastroenterologia?

Zobacz też: QUIZ: Jesteś prawdziwym katolikiem? Nie wiedzieć tego to grzech!

Jeśli znasz odpowiedzi – należą Ci się wielkie gratulacje. A jeśli nie? Sprawdź ile punktów uda Ci się zdobyć i przy okazji poznaj te zagadkowe i trudne nazwy. Czym zajmują się ci lekarze? Co to za specjalności i specjalizacje medyczne? W jakich sytuacjach mogą okazać się przydatne?

Kiedy rozwiążesz już powyższy quiz, sprawdź się też w innych testach na SE.pl!

QUIZ. Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test językowy

QUIZ jak krzyżówka. Wskaż odpowiedzi i zgadnij hasło. Lekko nie będzie!

Quiz to rodzaj testu i forma intelektualnej zabawy, w której każdy może wziąć udział i sprawdzić swoją wiedzę, umiejętność dedukcji albo… szczęście, bo liczba możliwości i prawidłowych odpowiedzi jest ograniczona. W teście powyżej tylko jedna opcja jest prawidłowa i prawdziwa. Dasz radę ją wskazać? Pamiętaj, że quiz to tylko zabawa, a wynik nie jest najważniejszy. Jeśli jednak uda Ci się zdobyć dużo punktów – pochwal się tym w komentarzu i poleć ten artykuł innym, by też mogli zmierzyć się z quizem: Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz.

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to:

Czym zajmują się ci lekarze? Co oznaczają nazwy tych specjalizacji medycznych? W jakich sytuacjach dany lekarz może nam pomóc? Rozwiąż nasz quiz medyczny! Na początek kilka prostych pytań, a później będzie coraz trudniej. Powodzenia!