Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie

2022-01-16 0:00
Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie
Autor: PSP Lubartów; Teatr Osterwy Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie

Sam zginął, jadąc na pogrzeb swojego przyjaciela z desek Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Przedwczesna śmierć Przemysława Gąsiorowicza wstrząsnęła jego przyjaciółmi, mieszkańcami Lublina, środowiskiem artystycznym. Osierocił trójkę dzieci. We wtorek, 18 stycznia odbędzie się jego pogrzeb. W poniedziałek, 24 stycznia msza żałobna w archikatedrze. Pożegnają go jego bliscy, przyjaciele, współpracownicy i ci wszyscy, którzy dotąd tak chętnie oglądali go na scenie teatru.

Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza odbędzie się we wtorek, 18 stycznia, o godz. 11.00 – zawiadamiają jego bliscy. Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego aktora Teatru Osterwy w Lublinie będzie miało miejsce w Lublinie, w kościele św. Agnieszki na Ponikwodzie. Tam także, na pobliskim cmentarzu, zostanie pochowany. Z kolei później zostanie odprawiona msza żałobna w jego intencji. – Uroczysta Msza Święta żałobna odprawiona zostanie 24 stycznia 2022 roku o godz. 17.00 w Archikatedrze Lubelskiej – zawiadamiają w nekrologu pogrążeni w głębokim smutku bliscy zmarłego i jego przyjaciele z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Pogrzeb i ostatnie pożegnanie popularnego aktora może zgromadzić prawdziwe tłumy. Wcześniej jego współpracownicy informowali tylko o mszy żałobnej w archikatedrze, która może pomieścić bardzo wiele osób. Sam pogrzeb odbędzie się w mniejszym kościele św. Agnieszki w Lublinie we wtorek, 18 stycznia. To jednak nie znaczy, że zabraknie tam przyjaciół, współpracowników i widzów aktora.

Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza odbędzie się 18 stycznia 2022 roku w Lublinie, o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Agnieszki w Lublinie na Kalinowszczyźnie. Po mszy pogrzebowej ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na pobliskim cmentarzu parafialnym.

Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie
Autor: arch. prywatne Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie

Tak zginął Przemysław Gąsiorowicz. Zobacz zdjęcia z miejsca tragedii na obwodnicy Lubartowa:

Przypomnijmy, Przemysław Gąsiorowicz zmarł w sobotę, 8 stycznia w tragicznym wypadku na obwodnicy Lubartowa. Jechał na pogrzeb swojego kolegi z desek Teatru Osterwy w Lublinie – Witolda Kopcia. Niestety, sam zginął. Osierocił trójkę dzieci. Jego przyjaciele ze sceny zorganizowali w sieci zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny: Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora. Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku. Odzew internautów był tak duży, że założoną kwotę szybko udało się zebrać, a cel zbiórki został zwiększony.

Super Raport 14.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Marcin Bosacki - senator KO) Sedno Sprawy: Marelna Maląg

W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w poniedziałek została ogłoszona siedmiodniowa żałoba. Aktorzy wrócili do pracy i do występów, ale te zaczynają się od minuty ciszy, dla uczczenia zmarłych artystów, a kończą się w ciszy – bez braw, wiwatów i ukłonów.

Aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zginął w sobotę (8.01) w wypadku samochodowym, jadąc na pogrzeb swojego kolegi ze sceny Witolda Kopcia. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 19 na obwodnicy Lubartowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letni aktor kierujący samochodem marki Peugeot z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem marki Honda. Przemysław Gąsiorowicz zmarł w szpitalu. Lekarzom nie udało się go uratować.

Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie
Autor: arch. prywatne Pogrzeb Przemysława Gąsiorowicza. Ostatnie pożegnanie aktora Teatru Osterwy w Lublinie

– Z wielkim żalem przyjąłem informacje o podwójnej tragedii, jaka spotkała w bardzo krótkim czasie zespół Teatru Osterwy. Nagła śmierć dwóch wyjątkowych aktorów – Witolda Kopcia oraz Przemysława Gąsiorowicza to ogromna strata, tak dla Teatru, jak i Miasta Lublin, którego życie kulturalne obaj przez lata współtworzyli – napisał niedawno prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE