Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora. Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku

i

Autor: PSP Lubartów; Pomagam.pl Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora. Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku

Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora. Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku

2022-01-11 11:17

Lublin. Przyjaciele zmarłego aktora zbierają pieniądze dla jego dzieci i rodziny. Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku na obwodnicy Lubartowa. Aktor Teatru Osterwy osierocił trójkę dzieci. Jego przyjaciele proszą więc o wsparcie dla rodziny, która została bez ojca. – Nam, kolegom z teatru, Przemek zadał bolesny cios swoim odejściem, ale trudno nawet wyobrazić sobie ból jego najbliższych – piszą jego przyjaciele z Osterwy. Pomóc może każdy.

Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora. Przemysław Gąsiorowicz zginął w weekend w makabrycznym wypadku na obwodnicy Lubartowa. Jechał na pogrzeb swojego kolegi, innego aktora Teatru Osterwy w Lublinie, Witolda Kopcia. Niestety, sam też zginął… Osierocił trójkę dzieci. – Nam, kolegom z teatru, Przemek zadał bolesny cios swoim odejściem, ale trudno nawet wyobrazić sobie ból jego najbliższych – piszą jego przyjaciele ze sceny. I proszą o wsparcie dla rodziny zmarłego aktora. Pomóc może każdy.

Aktorzy i pracownicy Teatru Osterwy, przyjaciele zmarłego Przemysława Gąsiorowicza, założyli w sieci zbiórkę pieniędzy dla jego dzieci. Po pierwszym dniu akcji, jej licznik wskazywał już ponad 20 tys. złotych. Kilkaset osób wsparło już pogrążoną w żałobie rodzinę zmarłego aktora z Lublina.

Zbiórka dla dzieci zmarłego aktora, Przemysława Gąsiorowicza na Pomagam.pl [LINK].

Organizatorzy zbiórki przypominają, że Gąsiorowicz zmarł w tragicznym wypadku na obwodnicy Lubartowa – w sobotę, 8 stycznia – jadąc na pogrzeb ich wspólnego przyjaciela, Witolda Kopcia. Jak piszą – śmierć Przemka to cios dla nich – ale jeszcze bardziej dla jego rodziny.

Groby aktorów 07 zgłoś się i Daleko od szosy. Niezapomniani

Wyjątkowy, wybitnie utalentowany aktor i wspaniały człowiek, który zabrał ze sobą kawałek serca teatru. Nam, kolegom z teatru, Przemek zadał bolesny cios swoim odejściem, ale trudno nawet wyobrazić sobie ból jego najbliższych. Przemek zginął tragicznie w drodze na pogrzeb innego aktora naszego teatru, osierocając trójkę dzieci. Prosimy o wsparcie finansowe dla nich w obliczu tej potwornej straty i sytuacji z nią związanej – piszą organizatorzy internetowej zbiórki, koledzy Gąsiorowicza z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Jaki piszą we wzruszających słowach pożegnania jego współpracownicy i przyjaciele, Przemysław Gąsiorowicz był człowiekiem z sercem na dłoni, uosobieniem dobroci i serdeczności. – Lubili i cenili go wszyscy w Teatrze, od koleżanek i kolegów z zespołu aktorskiego, przez zespół techniczny, po każdego z dyrektorów. Przemek był wybitnie utalentowanym i bardzo pracowitym artystą, a jednocześnie skromnym, szczerym, nieśmiałym, pełnym ciepła i empatii człowiekiem. Nieoczekiwanie i za szybko odszedł ktoś, kto był prawdziwym uśmiechem naszego Teatru; ktoś, dzięki komu czuliśmy się jak rodzina. Wszyscy w Teatrze zostaliśmy pozbawieni iskry szczęścia i dobroci, którą Przemek miał zawsze przy sobie – napisali w oświadczeniu dyrekcja i pracownicy Teatru Osterwy w Lublinie.

Przemysław Gąsiorowicz zginął w makabrycznym wypadku. Zobacz zdjęcia z miejsca tragedii!