Aktor zginął na obwodnicy Lubartowa jadąc na pogrzeb innego aktora

i

Autor: KP PSP Lubartów, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, filmpolski.pl

Aktor zginął na obwodnicy Lubartowa, jadąc na pogrzeb innego aktora

2022-01-08 19:58

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (8 stycznia) na obwodnicy Lubartowa. Czołowo zderzyły się dwa samochody, za kierownicą jednego z nich siedział Przemysław Gąsiorowicz - aktor lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy, znany również z ról w filmach i serialach telewizyjnych. Niestety, jego obrażenia okazały się tak poważne, że aktor zmarł po przewiezieniu do szpitala, co potwierdził w rozmowie z Super Expressem kom. Łukasz Błaziak, dyżurny lubartowskiej policji. Co szczególnie smutne i poruszające, nieoficjalnie wiadomo, że Przemysław Gąsiorowicz zmarł, jadąc na pogrzeb Witolda Kopcia - swojego kolegi z desek Teatru Osterwy. W wypadku ranne zostały dwie kolejne osoby, uczestnikami tragicznego zdarzenia było łącznie sześć osób, w tym dzieci.

We wtorek, 4 stycznia, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie poinformował o śmierci Witolda Kopcia - aktora grającego na deskach tego teatru. Kilka dni później, w sobotę, 8 stycznia, odbył się pogrzeb artysty. Na ceremonię wybierał się m.in. Przemysław Gąsiorowicz, kolejny z grających w lubelskim teatrze aktorów. Około 14:00 doszło do makabrycznego wypadku, w którym zderzyły się czołowo dwa auta. Zdarzenie miało miejsce na obwodnicy Lubartowa, kilkaset metrów od wjazdu na obwodnicę w stronę Kocka. Właśnie tam, o godzinie 14:00, odbywała się ceremonia ostatniego pożegnania Witolda Kopcia, na którą jechał jego kolega z teatru. Niestety, nigdy na nią nie dotarł. Jak przekazał kom. Łukasz Błaziak, dyżurny lubartowskiej policji, mężczyzna z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. Wtedy doszło do wypadku.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje aktor Witold Kopeć z popularnych seriali TVP

Tak zginął aktor. Zobacz zdjęcia w galerii:

Witold Kopeć. Nekrolog

i

Autor: Fundacja Prawda Dobro Piękno Witold Kopeć. Nekrolog

- Świadek, który był na miejscu, który de facto minął samochód o włos, mówił, że nic przed nim nie jechało, nie włączył kierunkowskazu, zaczął zjeżdżać na drugi pas ruchu. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł albo coś mu się stało, że stracił przytomność - opowiada funkcjonariusz.

Oprócz Przemysława Gąsiorowicza w wypadku udział wzięły dwie kolejne osoby: kierowca oraz pasażer, którzy podróżowali w drugim aucie. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Portal dziennikwschodni.pl poinformował, że samochodem jechał także inny aktor, Jan Wojciech Krzyszczak. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie.

Zmarły w sobotnie popołudnie aktor może poszczycić się nie tylko wieloma rolami teatralnymi, ma również bogaty dorobek w filmach i serialach telewizyjnych. Występował m.in w Klanie, Plebanii, Na sygnale, W rytmie serca czy Pitbullu. Z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie był związany zawodowo od 2007 roku.

Przemysław Gąsiorowicz miał 43 lata.

Mikołaj Roznerski zdradza kim będzie w Zniewolonej 4! Wszyscy padną na jego widok
Sonda
Doznałeś kiedyś poważnego wypadku?