koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lublin: Żółta strefa na terenie miasta? Ma być ich ponad 100! Jakie ograniczenia?

2020-10-08 10:14

Żółta strefa obejmie Lublin? Od najbliższej soboty powiatów „żółtych” i „czerwonych” ma być ponad 100 w całym kraju! To efekt szybkiego wzrostu liczby zakażeń i postępującej kolejnej fali epidemii. Żółta strefa w Lublinie? To niewykluczone – przyznaje wojewoda lubelski, Lech Sprawka, który sam przechodzi kwarantannę. Jakie ograniczenia będą obowiązywać w Lublinie?

Ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Jak powiedział po godz. 14.00 premier Mateusz Morawiecki - żółta strefa od soboty zostanie rozszerzona nie na konkretne powiaty, ale na terytorium całego kraju. Więcej o konsekwencjach tej decyzji piszemy tutaj: Lubelskie: WRACAJĄ OGRANICZENIA. Maseczki na ulicach, restrykcje. Nowa lista stref.

Lublin będzie żółtą strefą? Miasto jest największym skupiskiem aktywnych przypadków COVID-19 w regionie a ich liczba rośnie z dnia na dzień. A Ministerstwo Zdrowia chce zaostrzyć kryteria oceny sytuacji epidemiologicznej, więc... Lublin może trafić na listę „żółtych” powiatów.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, jest szansa, że Lublin znajdzie się w żółtej strefie – przyznał wojewoda lubelski, Lech Sprawka. On sam przebywa na kwarantannie po tym, jak koronawirusa potwierdzono u jego poprzednika, a obecnie posła PiS, a wkrótce ministra edukacji, Przemysława Czarnka.

Nową listę stref żółtych i czerwonych resort zdrowia opublikuje jeszcze dziś około południa. Będzie obowiązywać od soboty. A dziś przed południem poznamy nowe dane o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Lubelszczyźnie.

Przypomnijmy, że tylko wczoraj w regionie potwierdzono 106 nowych zakażeń koronawirusem. To dużo, choć nieznacznie mniej niż w poprzednich dniach. Sanepid poinformował też wczoraj o śmierci kolejnych czterech osób zakażonych koronawirusem. Od początku epidemii na Lubelszczyźnie zmarło 60 osób chorych na COVID-19.

Do dnia 7 października 2020 roku potwierdzono łącznie 3514 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2302 ozdrowieńców i zarejestrowano 60 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Super Raport 07.10 (Goście: Janusz Piechociński - były prezes PSL oraz wicepremier i minister gospodarki, Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich)