koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus Lubelskie: Ponad 1150 aktywnych przypadków COVID-19. Tak źle jeszcze nie było

2020-10-08 8:13

Koronawirus w województwie lubelskim. Jak wyglądają najnowsze, aktualne dane? W skrócie: tak źle jeszcze nie było. Wskaźniki liczby zakażeń czy tragiczny bilans zgonów chorych na COVID-19 są najwyższe w historii. I nic nie wskazuje na to, by koronawirus miał odpuścić. W Lubelskiem jest ponad 1150 aktywnych przypadków COVID-19.

Lubelskie to aktualnie ponad 1150 aktywnych przypadków COVID-19. Epidemia koronawirusa przybiera „na sile”. Przez ostatnie miesiące na Lubelszczyźnie zmarło aż 60 pacjentów. W ostatnich dniach w szpitalach w regionie umiera po kilku pacjentów z koronawirusem dziennie...

W środę w województwie lubelskim odnotowano 106 nowych zakażeń. Zmarły cztery kolejne osoby chore na COVID-19.

Do dnia 7 października 2020 roku potwierdzono łącznie 3514 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2302 ozdrowieńców i zarejestrowano 60 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Tak źle jeszcze nie było i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się szybko poprawić. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza wprowadzenia większych obostrzeń. Prawdopodobnie mocno zwiększy się też liczba stref żółtych i czerwonych, gdzie obowiązują dodatkowe ograniczenia.

Na Lubelszczyźnie liczba zakażeń rośnie szybciej niż liczba ozdrowieńców, którzy pokonali chorobę. Widać to w zwiększającym się codziennie bilansie aktywnych przypadków COVID-19. W tym momencie w całym regionie jest ich ponad 1150. Najwięcej w samym Lublinie (239) i okolicach (powiat lubelski – 131) oraz w powiecie łęczyńskim (132).

Koronawirus Lubelskie: Ponad 1150 aktywnych przypadków COVID-19. Tak źle jeszcze nie było

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki
Pogrzeb Kamila pogryzionego przez psa

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde