Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: 106 NOWYCH PRZYPADKÓW koronawirusa. Kolejna fala zgonów na COVID [RAPORT]

2020-10-07 14:00

Kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia przynoszą coraz gorsze wiadomości. Rośnie liczba zakażeń – codziennie w całym kraju przybywa ponad dwa tysiące przypadków, dziś ponad trzy tysiące. Wczoraj padł tragiczny, fatalny rekord liczby zgonów wśród chorych na COVID-19 – jednego dnia odnotowano aż 58 takich przypadków, dziś było ich jeszcze więcej: 75. Jak wyglądają najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem na Lubelszczyźnie? Ile jest nowych przypadków w Lubelskiem?

To kolejna fala zakażeń i zgonów na COVID-19. W Lubelskiem, podobnie jak w całym kraju, pojawiły się nowe przypadki koronawirusa. Dane publikowane przez Ministerstwo Zdrowia są bardzo niepokojące. W województwie lubelskim w środę odnotowano ponad 100 nowych przypadków zakażeń. W całym kraju były ich ponad trzy tysiące! Rekordowo wysoki był też tragiczny bilans zgonów. 

– Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 106 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Do dnia 7 października 2020 roku potwierdzono łącznie 3514 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2302 ozdrowieńców i zarejestrowano 60 zgonów. Aktualnie 232 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 8265 poddanych kwarantannie i 257 objętych nadzorem epidemiologicznym – podaje LUW.

– Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarły cztery osoby – podała w środę Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Zmarli chorowali na COVID-19, mieli też choroby współistniejące.

  • W szpitalu ARION w Biłgoraju zmarła 77-letnia pacjentka z powiatu kraśnickiego.
  • W SPZOZ w Puławach zmarła 86-letnia pacjentka z Lublina, miała choroby współistniejące.
  • W SPWSS w Chełmie zmarła 72-letnia pacjenta z powiatu świdnickiego.
  • W SPZOZ w Puławach zmarł 69-letni pacjent z powiatu świdnickiego.

Lubelskie: Nowe przypadki koronawirusa

Nowe przypadki koronawirusa i rosnąca liczba ofiar śmiertelnych. Tak jest także na Lubelszczyźnie. Tylko wczoraj w regionie odnotowano 138 nowych zakażeń. W całym kraju było ich 2236. W Polsce zmarło 58 osób chorych na COVID-19, w tym trzy w województwie lubelskim.

W poniedziałek – jak wynika z danych sanepidu i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – w całym regionie było ponad 1100 aktywnych przypadków COVID-19. To osoby z potwierdzonym zakażeniem, które nadal chorują. Z dnia na dzień rośnie też liczba ognisk epidemii na Lubelszczyźnie.

Super Raport 06.10 (Tomasz Siemoniak - PO, Andrzej Sośnierz - Porozumienie, były szef NFZ oraz Krzysztof Łapiński - były rzecznik Prezydenta Dudy)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde