Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Koronawirus Lubelskie: 138 NOWYCH PRZYPADKÓW. Zmarli kolejni chorzy na COVID-19

2020-10-06 10:42

Koronawirus nie odpuszcza i nadal rozprzestrzenia się także w województwie lubelskim. Codziennie pojawiają się nowe przypadki zakażeń – jest ich coraz więcej. Sanepid odnotowuje też kolejne ogniska epidemii COVID-19, rośnie liczba aktywnych przypadków. Jak wyglądają najnowsze dane? Tylko dziś potwierdzono 138 nowych zakażeń. Na Lubelszczyźnie zmarły trzy osoby, a w całym kraju w sumie 58.

Mamy 2236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Tylko na Lubelszczyźnie jest 138 nowych przypadków. Rośnie też tragiczny bilans ofiar śmiertelnych. W Lubelskiem zmarły trzy osoby. W całym kraju 58.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 138 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do 6 października potwierdzono łącznie 3408 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2221 ozdrowieńców i zarejestrowano 56 zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dramatycznym, wyjątkowo tragicznym bilansie zgonów. Dwie osoby zmarły na COVID-19, ale wśród chorych odnotowano aż 56 zgonów! W sumie zmarło 58 pacjentów zakażonych koronawirusem. Troje z nich na Lubelszczyźnie: w Łukowie, Tomaszowie Lubelskim i Krasnymstawie.

W SPZOZ w Łukowie zmarł 83-letni pacjent. Pochodził z powiatu łukowskiego, miał choroby współistniejące. W SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim zmarła 61-letnia pacjentka. Pochodziła z Lublina. W SPZOZ w Krasnymstawie zmarł 67-letni pacjent. Pochodził z powiatu krasnostawskiego – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Koronawirus 6.10.20

i

Autor: Super Express

Koronawirus w Lubelskiem to 3270 przypadków zakażeń potwierdzonych od początku epidemii do 5 października. Kolejna fala koronawirusa nie omija Lubelszczyzny. Tylko w poniedziałek potwierdzono 172 nowe przypadki w regionie. W weekend było ich ponad 200. Do 5 października bilans ofiar śmiertelnych wśród chorych na COVID-19 w Lubelskiem wzrósł do 53.

Rośnie też liczba aktywnych ognisk epidemicznych na Lubelszczyźnie – informuje sanepid. W poniedziałek odnotowano nowe w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Puchaczowie. Tam koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 28 osób: 18 podopiecznych i 10 osób z personelu. Według danych z 5 października w całym regionie było 30 ognisk epidemii – z czego połowa w fazie rozwojowej.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde