Koronawirus. DRAMATYCZNE wyznanie lekarza. „Wiem, co czuli lekarze w Lombardii”

i

Autor: Pixabay/Parentingupstream

Koronawirus. DRAMATYCZNE wyznanie lekarza. „Wiem, co czuli lekarze w Lombardii”

2020-10-02 12:54

Po ostatnim dyżurze już wiem, co czuli lekarze w Lombardii… – napisał w sieci Jakub Kosikowski, lekarz pracujący w jednoimiennym szpitalu w Puławach. Jednym zdaniem wyraził dramatyzm całej sytuacji w Polsce, w regionie i w tym konkretnym szpitalu. W ciągu doby zmarło tam pięciu mężczyzn zakażonych koronawirusem i chorych na COVID-19.

Dramatyczne wyznanie lubelskiego lekarza po dyżurze z koronawirusem. Jakub Kosikowski, lekarz pracujący w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach, czyli jednoimiennej placówce leczącej koronawirusa napisał bardzo wymowne zdanie.

Zobacz też: Lubelskie: ZMARŁO SZEŚCIU zakażonych koronawirusem. Czarny piątek przez COVID-19

Po ostatnim dyżurze już wiem co czuli lekarze w Lombardii… – napisał na Twitterze młody medyk. Odniósł się w ten sposób do rekordowej liczby zgonów w jego szpitalu, przywołując wstrząsające zdarzenia z włoskiej Lombardii. Tam, w czasie szczytu epidemii, pacjenci umierali w szpitalach, brakowało sprzętu i lekarzy. Codziennie we Włoszech odnotowywano po kilkaset zgonów chorych na COVID-19.

Sytuacja w Polsce nie jest aż tak dramatyczna, jak przed miesiącami w Lombardii, ale dramatyczne wyznanie lekarza po dyżurze z koronawirusem i tak wywołuje gigantyczne emocje i skłania do zastanowienia.

Koronawirus 2.10

i

Autor: Super Express

Na Lubelszczyźnie w piątek odnotowano sześć zgonów wśród chorych na COVID-19 – pięć w puławskim szpitalu i jeden w Lublinie, gdzie zmarł 48-letni mężczyzna. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w całym kraju zmarło 27 osób zarażonych koronawirusem. Od początku epidemii bilans zgonów sięgnął 2570 pacjentów z COVID-19.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Super Raport 02.10 (Goście: Joanna Scheuring-Wielgus - Lewica, Radosław Fogiel - wicerzecznik PiS)