Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: ZMARŁO SZEŚCIU zakażonych koronawirusem. Czarny piątek przez COVID-19

2020-10-02 11:23

Fatalne dane dla Lubelszczyzny! Kolejny dzień z rzędu w regionie potwierdzono blisko 100 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarło sześciu zakażonych – pięciu w Puławach i mężczyzna w średnim wieku w Lublinie. Oto najnowsze informacje o epidemii w Lubelskiem.

Czarny piątek na Lubelszczyźnie. Zmarło sześciu zakażonych koronawirusem! Dramatyczne dane po publikacji najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Dramatycznie wzrosła też liczba zakażeń w kraju – potwierdzono blisko 2300 przypadków!

Lubelskie: Zmarło sześciu zakażonych koronawirusem!

Tak źle jeszcze nie było. W ciągu doby potwierdzono śmierć sześciu mężczyzn zakażonych koronawirusem. Pochodzili z naszego regionu, byli leczeni w Puławach i w Lublinie. W stolicy regionu zmarł mężczyzna w średnim wieku – miał zaledwie 48 lat!

Na terenie województwa lubelskiego zmarło sześć osób – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 48-letni pacjent z powiatu bialskiego.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarli:

  • 82-letni pacjent z powiatu ryckiego,
  • 58-letni pacjent z Lublina,
  • 62-letni pacjent z powiatu opolskiego,
  • 86-letni pacjent z powiatu kraśnickiego,
  • 64-letni pacjent z powiatu kraśnickiego.

W skali całego kraju potwierdzono dziś śmierć 76-latka (Gdańsk), który zmarł na COVID-19 oraz zgony aż 26 osób, które były zakażone koronawirusem i – jak podaje resort zdrowia – miały też inne choroby współistniejące. To właśnie w tej grupie jest szóstka mężczyzn z Lubelszczyzny.

W piątek w Polsce potwierdzono aż 2292 nowe zakażenia, na Lubelszczyźnie – 97. Bilans epidemii od początku jej trwania to 95 773 przypadki i aż 2570 zgonów chorych na COVID-19.

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde