koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Koronawirus: OBOSTRZENIA w powiecie włodawskim? Trafił na „niebieską listę”. Co to znaczy?

2020-10-02 8:58

Dodatkowe ograniczenia i restrykcje na Lubelszczyźnie. Powiat łęczyński od soboty będzie czerwoną strefą, a janowski – żółtą. Wszystko przez koronawirusa. Obostrzenia zostaną wprowadzone także w powiecie włodawskim? Samorząd trafił na „niebieską listę”. Co to znaczy?

Dodatkowe obostrzenia zostaną wprowadzone w powiecie włodawskim? Koronawirus nie odpuszcza. Od soboty, 3 października, powiat łęczyński będzie czerwoną strefą z największymi ograniczeniami. Z kolei powiat janowski to strefa żółta, gdzie też obowiązywać będą dodatkowe restrykcje.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że powiat włodawski trafia z kolei na „niebieską listę”. To oznacza, że tam także mogą pojawić się obostrzenia. Niebieska strefa oznacza te miasta i powiaty, gdzie istnieje ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa, a więc miejsca, które wkrótce mogą zostać włączone do czerwonej lub żółtej strefy.

W niebieskiej strefie nie mam dodatkowych ograniczeń, ale warto zachować ostrożność i dystans społeczny (przynajmniej 1,5 metra). Jak wszędzie obowiązują też przepisy dotyczące np. zasłaniania ust i nosa w sklepach, galeriach handlowych czy transporcie publicznym.

W czerwonej strefie zamknięte są parki rozrywki, a w kinach można zająć tylko 25 proc. miejsc. Maseczki musimy tam nosić wszędzie, nawet na świeżym powietrzu, gdy nie mamy kontaktu z innymi osobami. W strefie żółtej ograniczenia są mniejsze i dotyczą np. ograniczenia liczby osób w siłowniach czy kinach.

Przypomnijmy, tylko w czwartek, 1 października, w województwie lubelskim potwierdzono 98 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły dwie kolejne osoby zakażone COVID-19.

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde