Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: WRACAJĄ OBOSTRZENIA! Czerwona strefa w pow. łęczyńskim, żółta w janowskim

2020-10-01 14:44

Wracają obostrzenia spowodowane koronawirusem w województwie lubelskim. W całym kraju przybędzie „żółtych” i „czerwonych” powiatów, w których obowiązują ograniczenia. Lubelskie nie jest wyjątkiem. Czerwona strefa obejmie powiat łęczyński, a żółta janowski. Ministerstwo Zdrowia rozszerza obostrzenia, a epidemia przybiera na sile.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, od soboty, 3 października, powiat łęczyński będzie czerwoną strefą, a powiat janowski strefą żółtą. Ogłoszona dziś lista zmian w miastach i samorządach z dodatkowymi obostrzeniami zacznie obowiązywać za dwa dni. Dla mieszkańców i osób przebywających na ich terenie oznacza to dodatkowe obostrzenia.

W wojewódzkie lubelskim wracają obostrzenia związane z koronawirusem! Czerwona strefa zostanie wprowadzona w powiecie łęczyńskim, a żółta w powiecie janowskim. Co to oznacza dla mieszkańców?

Na Lubelszczyźnie, podobnie jak w innych regionach, rośnie liczba zakażeń i aktywnych przypadków COVID-19. Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia przywraca więc ograniczenia w tych miastach i powiatach, gdzie SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się najszybciej.

Na liście „czerwonych” i „żółtych” miast i powiatów znajdą się (od soboty, 3 października) kolejne samorządy, w tym jedne z największych miast w kraju. Zmiany ma ogłosić w czwartkowe popołudnie resort zdrowia. Na razie trafiły do projektu Rządowego Centrum Legislacji.

Powiat łęczyński zostanie zaliczony do czerwonej strefy z najostrzejszymi ograniczeniami, a powiat janowski do żółtej. Tam także powrócą restrykcje, choć mniej intensywne.

Koronawirus 1.10.2020

i

Autor: Super Express

Pełną listę nowych powiatów i miast objętych ograniczeniami od soboty, 3 października, znajdziecie w tym artykule: Nowe strefy żółte i czerwone: Obostrzenia w wielu dużych miastach! Koronawirus w Polsce.

Przypomnijmy, że dziś w całej Polsce potwierdzono blisko dwa tysiące nowych zakażeń i 30 zgonów wśród chorych na COVID-19. W województwie lubelskim odnotowano 98 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarło dwoje pacjentów – z Lublina i Hrubieszowa.

Super Raport 30.09 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO, Marcin Ociepa - wiceminister obrony narodowej, Porozumienie)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde