koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: OGNISKA EPIDEMII koronawirusa. COVID-19 zaatakował w tych miejscach [LISTA]

2020-10-01 8:01

Lubelskie. Ponad 20 ognisk epidemii koronawirusa na Lubelszczyźnie. COVID-19 zaatakował w tych miejscach – sprawdź ich listę. To właśnie tam najszybciej rozprzestrzenia się koronawirus – nawet w szkołach czy szpitalach. Jedno z najnowszych ognisk to… dom seniora. Gdzie jest najwięcej przypadków COVID-19?

Ogniska epidemii koronawirusa pojawiają się nawet w szkołach czy szpitalach. W województwie lubelskim – jak informuje sanepid – jest ponad 20 miejsc, gdzie COVID-19 rozprzestrzenił się lotem błyskawicy. Gdzie zaatakował? Ostatnio w Domu Seniora w Modliborzycach i w Janowskim Ośrodku Kultury.

Spośród 21 ognisk epidemicznych w woj. lubelskim dziewięć jest w fazie rozwojowej. Przypomnijmy, że tylko wczoraj w regionie potwierdzono 82 nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Do 30 września 2020 r. potwierdzono łącznie 2685 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 1948 ozdrowieńców i zarejestrowano 40 zgonów – informuje Katarzyna Link z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Lubelskie: Ogniska epidemii koronawirusa [30 września 2020 r.]

Powiat tomaszowski: Ognisko Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 75, w tym 33 osób z personelu i 42 uczniów (55 zakażeń aktywnych).

Miasto Lublin: Ognisko w ZOL SPSW im. Jana Bożego w Lublinie – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9 – w tym 2 pacjentów, 7 osób z personelu (opiekunowie, pielęgniarki, osoby z obsługi).

Miasto Lublin: Ognisko w Domu Pomocy przy ul. Archidiakońskiej w Lublinie – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6, w tym 5 pacjentów, 1 osoba z personelu.

Miasto Lublin: Ognisko w Oddziale Chirurgii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 12, w tym 1 pacjent, 11 osób personelu medycznego.

Miasto Lublin: Ognisko w Oddziale Zakaźnym SPSK 1 w Lublinie – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 8, w tym 5 z personelu (4 pielęgniarki, 1 lekarz), 3 członków rodziny.

Miasto Lublin: Ognisko po zorganizowaniu przyjęcia weselnego w Firleju – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 7 aktywnych zakażeń.

Powiat kraśnicki: Ognisko dotyczące pracowników firmy hydraulicznej w Kraśniku – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6 (3 pracowników i 3 osoby z kontaktu).

Powiat kraśnicki: Ognisko w Centrum Dializ w Kraśniku – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11.

Powiat opolski: Ognisko w Domu Seniora w Chodlu – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 15 aktywnych zakażeńPowiat opolski: Ognisko rodzinne – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 1 aktywne zakażenie.

Powiat puławski: Ognisko w SPZOZ w Puławach – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych: 16.

Powiat puławski: Ognisko w Domu Dziecka w Puławach – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10 aktywnych zakażeń.

Powiat łęczyński: Ognisko w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11.

Powiat łęczyński: Ognisko w Kopalni Bogdanka – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 51.

Miasto Zamość: Ognisko rodzinne powiązane ze środowiskiem pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zamościu – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5, w tym 4-osobowa rodzina i 1 osoba z kontaktu z pracy.

Powiat bialski: Ognisko w Szkole Podstawowej z Pododdziałem Przedszkolnym w Woskrzenicach – ognisko w fazie stabilnej. Liczba osób potwierdzonych: 6.

Miasto Biała Podlaska: Ognisko rodzinne w Białej Podlaskiej – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 3 (2 uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, 1 członek rodziny).

Powiat świdnicki: Ognisko w DPS w Krzesimowie – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 7, w tym 4 pensjonariuszy i 3 pracowników.

Powiat włodawski: Ognisko w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie – w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 5, w tym 3 pracowników administracyjno-gospodarczych, 1 nauczyciel oraz 1 osoba z kontaktu.

Powiat janowski: Dom Seniora w Modliborzycach – w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10.

Powiat janowski: Ognisko w Janowskim Ośrodku Kultury – w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6.

Super Raport 30.09 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz z PO oraz wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa - Porozumienie)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde