Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: NOWE OGNISKA koronawirusa. Prawie 700 aktywnych przypadków COVID-19 [MAPA]

2020-09-30 13:38

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem, nowe ogniska epidemiczne i rosnąca liczba aktywnych przypadków COVID-19 – w regionie jest ich prawie 700. Koronawirus SARS-CoV-2 nie odpuszcza. W województwie lubelskim wykryto nowe ogniska choroby – w Modliborzycach i Janowie. W których miejscach i powiatach COVID-19 zaatakował najmocniej? Zobacz mapę i najnowsze dane o koronawirusie na Lubelszczyźnie.

Nowe ogniska koronawirusa w województwie lubelskim. Epidemia rozprzestrzenia się w Modliborzycach i Janowie – informuje sanepid. Rośnie też liczba aktywnych przypadków COVID-19 w regionie. Jest ich prawie 700! Przypomnijmy, dziś potwierdzono ponad 80 zakażeń koronawirusem na Lubelszczyźnie.

Lubelskie: Nowe ogniska koronawirusa

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano dwa nowe ogniska COVID-19: Dom Seniora w Modliborzycach oraz w Janowskim Ośrodku Kultury. Na terenie województwa lubelskiego występuje 21 aktywnych ognisk: dziewięć w fazie rozwojowej, dziewięć w fazie stabilnej, trzy w fazie wygaszania – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w środowym komunikacie.

W placówce w Modliborzycach zakażonych jest 10 osób, a w Janowskim Ośrodku Kultury – sześć. Sanepid ustala, z kim mogli mieć kontakt zakażeni. W sumie ponad 100 osób trafiło już na kwarantannę, a to prawdopodobnie jeszcze nie koniec.

Lubelskie: Prawie 700 aktywnych przypadków COVID-19

Tylko dziś na Lubelszczyźnie potwierdzono i ogłoszono informację o 82 nowych zakażeniach. Liczba aktywnych przypadków COVID-19 wzrosła do blisko 700. Najwięcej jest ich w Lublinie (165) i okolicach (powiat lubelski – 74).

Lubelskie: NOWE OGNISKA koronawirusa. Prawie 700 aktywnych przypadków COVID-19 [MAPA]

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki
Express Biedrzyckiej - Marcin Ociepa: Czarnek to świetny polityk. Nie będzie krucjaty

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde