Biała Podlaska: DRAMATYCZNY wypadek 15-latki na motocyklu. ROZTRZASKAŁA się o samochód

i

Autor: KWP Lublin

Biała Podlaska: DRAMATYCZNY wypadek 15-latki na motocyklu. ROZTRZASKAŁA się o samochód

2020-09-30 12:10

Dramatyczny wypadek w Białej Podlaskiej. 15-latka na motocyklu roztrzaskała się o samochód! Najechała na tył pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Młoda dziewczyna trafiła do szpitala na pokładzie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie miała uprawnień, by kierować taką maszyną, ale mimo to wsiadła na yamahę. Dlaczego?!

Do dramatycznego wypadku doszło na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Było poniedziałkowe popołudnie, ok. godz. 16.30. Jadąca na motocyklu 15-latka roztrzaskała się o tył osobówki!

Kierująca motocyklem marki Yamaha, 15-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, najechała na tył poprzedzającego ją samochodu osobowego marki Mazda. W chwili zdarzenia kierujący autem 21-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska zatrzymał samochód przed oznakowanym przejściem dla pieszych – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

15-latka doznała obrażeń ciała i na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została zabrana do szpitala. Motocykl, którym jechała, został poważnie uszkodzony. Policja szybko ustaliła, że nastolatka w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania takim jednośladem. Dlaczego na niego wsiadła? Kto na to pozwolił?

Odpowiedzi na te pytania szuka teraz policja. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku. Jednocześnie mundurowi po raz kolejny apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Pies pogryzł 12-latka. Dzieci były same w mieszkaniu