Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem – blisko 100 przypadków! Kolejne zgony [RAPORT]

2020-10-01 11:19

Województwo lubelskie i nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Publikowane codziennie raporty o skali epidemii w Polsce i na Lubelszczyźnie nie przynoszą optymistycznych danych. W regionie codziennie pojawia się po kilkadziesiąt nowych zakażeń koronawirusem, a na terenie województwa lubelskiego są setki aktywnych przypadków COVID-19. W czwartek w Lubelskiem potwierdzono prawie 100 zakażeń. Zmarli kolejni pacjenci z COVID-19.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Katarzyna Link z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Jedna osoba zmarła od COVID-19, ale wśród zakażonych odnotowano aż 29 zgonów – zmarli mieli choroby współistniejące. Wśród ofiar epidemii jest 68-letni mężczyzna, który zmarł w Lublinie i jego rówieśnik leczony w Hrubieszowie.

– Na terenie województwa lubelskiego zmarły dwie osoby. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu lubelskiego, miała choroby współistniejące. W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie zmarł 68-letni pacjent, pochodził z powiatu hrubieszowskiego, miał choroby współistniejące – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Do 1 października 2020 r. potwierdzono łącznie 2783 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 1993 ozdrowieńców i zarejestrowano 42 zgony. Aktualnie 192 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6900 poddanych kwarantannie i 216 objętych nadzorem epidemiologicznym – podsumowuje Link.

Lubelskie. Nowe zakażenia koronawirusem na terenie województwa pojawiają się codziennie. W środę było ich ponad 80. Od początku epidemii do końca września potwierdzono w sumie 2685 zakażeń SARS-CoV-2. Przez ostatnie tygodnie na Lubelszczyźnie 40 osób zmarło na COVID-19.

Super Raport 30.09 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz z PO oraz wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa - Porozumienie)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde