Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii koronawirusa. COVID w Zamościu i Janowie Lubelskim

2020-10-01 14:35

Nowe ogniska epidemii koronawirusa w Lubelskiem. COVID-19 zaatakował w Zamościu i w Janowie Lubelskim. Pierwsze z ognisk pojawiło się… w szpitalu. To nie pierwszy taki przypadek w regionie. Na Lubelszczyźnie jest obecnie blisko 750 aktywnych przypadków COVID-19.

Nowe ogniska epidemii koronawirusa w województwie lubelskim. Kolejne źródła zakażeń odnotowano w Zamościu i w Janowie Lubelskim. W całym regionie jest blisko 750 aktywnych przypadków COVID-19.

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano dwa nowe ogniska COVID-19: w Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu oraz w Starostwie Powiatowym w Janowie Lubelskim. Na terenie województwa lubelskiego występują 23 aktywne ogniska: 10 w fazie rozwojowej, dziewięć w fazie stabilnej, cztery w fazie wygaszania – poinformowali w czwartek przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Nowe ognisko w Szpitalu Jana Pawła II w Zamościu pojawiło się wśród pracowników administracyjnych placówki – zakażenie potwierdzono u czterech osób. W drugim z ognisk – w Janowie Lubelskim – też odnotowano cztery zakażenia.

W całym regionie jest obecnie blisko 750 aktywnych przypadków COVID-19. To osoby, których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy i które nadal nie wyzdrowiały. W większości ich stan jest dobry.

Najwięcej aktywnych przypadków COVID-19 jest w Lublinie (177) i okolicach (powiat lubelski – 74).

Lubelskie: NOWE OGNISKA epidemii koronawirusa. COVID w Zamościu i Janowie Lubelskim

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki
dr Paweł Grzesiowski: Kwestionowanie epidemii skończy się tragedią

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde