koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: NOWE PRZYPADKI koronawirusa, prawie 100 zakażeń! Kolejne ofiary [NOWE DANE]

2020-10-02 10:36

Lubelskie: Nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Epidemia nie odpuszcza. Nowe dane nie napawają optymizmem. Codziennie na Lubelszczyźnie pojawia się kilkadziesiąt nowych przypadków SARS-CoV-2. W piątek jest ich blisko 100. Niestety, rośnie też bilans ofiar śmiertelnych wśród chorych na COVID-19: zmarli kolejni zakażeni w Lublinie i w Puławach.

Mamy 2292 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. W całym kraju na COVID-19 zmarła jedna osoba, ale aż 26 kolejnych to zgony wśród chorych na COVID, ale też choroby współistniejące. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie? Fatalnie! W Lublinie zmarł 48-latek, a w Puławach kilku kolejnych pacjentów...

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 97 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Katarzyna Link z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tragiczne dane o śmierci kolejnych osób leczonych na COVID-19 na Lubelszczyźnie. W Lublinie zmarł 48-letni mężczyzna, a w Puławach pięciu kolejnych (82-, 58-, 62-, 86- i 64-latek).

Do 2 października potwierdzono łącznie 2880 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2046 ozdrowieńców i zarejestrowano 48 zgonów. Aktualnie 201 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 7448 poddanych kwarantannie i 311 objętych nadzorem epidemiologicznym – podsumowuje Link.

Województwo lubelskie walczy z koronawirusem. Codziennie pojawiają się nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2. Od początku epidemii (do 1.10) w całym regionie było ich blisko 2800. Zmarły 42 osoby chore na COVID-19. Cały czas rośnie też liczba aktywnych przypadków koronawirusa – więcej osób zostaje zarażonych, niż zdrowieje.

Jak wyglądają najnowsze dane o koronawirusie na Lubelszczyźnie? Tylko w czwartek, 1 października, w Lubelskiem odnotowano 98 nowych przypadków zakażeń. Piątkowy raport na ten temat poznamy około godz. 10.30.

Według danych z czwartku, 1 października, w całym regionie jest blisko 750 aktywnych przypadków COVID-19 i 21 ognisk epidemii koronawirusa – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Najnowsze źródła zakażeń wykryto w Zamościu i Janowie Lubelskim.

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

i

Autor: Wydawnictwo Harde